Škoda Group založila pobočku v Rakousku, koupila část aktiv po konstrukční firmě Molinari

Lehátkový vůz pro Nighjet. Foto: ÖBBLehátkový vůz pro Nighjet. Foto: ÖBB

Škoda chce tímto krokem posílit na západoevropských trzích.

Škoda Group udělala další krok k expanzi na západoevropské trhy. Založila novou dceřinou společnost Škoda Group Austria GmbH se sídlem ve Vídni, která se bude věnovat technickému projektování a designu. Základem firmy bude 40 zaměstnanců a část aktiv společnosti Molinari Rail GmbH Austria, která se loni dostala do insolvence.

Škoda Group tímto krokem získává zkušený tým, který bude pracovat jak na zakázkách v rámci skupiny, tak i na vlastních projektech. „V loňském roce prošla naše skupina významnými změnami organizační struktury s cílem expandovat na nové trhy a rozšířit své portfolio. Tato nová akvizice je jasnou ukázkou naší práce a posilování pozice Škoda Group na trzích západní Evropy a zapadá do námi vytyčené strategie. Jsem rád, že jsme touto akvizicí získali tým 40 velmi zkušených projektantů,“ popisuje Mike Niebling, President West Region Škoda Group, pod kterého spadá i vedení rakouské pobočky.

Hlavní sídlo firmy bude ve Vídni, pobočka v tyrolském městě Schwaz. Nová dceřiná společnost bude mít velkou samostatnost v rámci svého byznysu a expertizy, ale bude se také podílet na aktivitách celé skupiny.

„Těšíme se na spolupráci s novými kolegy, kteří zajisté díky svému know-how přinesou nové myšlenky a nápady. Výzvou pro ně bude jistě i to, že budou pracovat jak na projektech v rámci skupiny, tak i na projektech, které již mají rozpracované pro své další zákazníky. Naším cílem je také realizovat zakázky, které byly v době podpisu rozjednané,“ doplňuje Andreas Maroschik, President Rolling Stock Development ve Škoda Group.

Molinari se podílel například na proměně osobních vozů řady Bmz na lehátkové vozy Bbcmvz pro vlaky Nightjet.

Tagy Molinari Škoda Group
2 komentáře