Nové trolejbusy do Ústí nad Labem dodá Škoda, může jít až o 33 vozů

Trolejbus Škoda 27Tr, Ústí nad Labem. Pramen: Škoda GroupTrolejbus Škoda 27Tr, Ústí nad Labem. Pramen: Škoda Group

Nově dodávaná vozidla Škoda 27Tr budou mít dva trakční motory místo jednoho.

Dopravní podnik města Ústí nad Labem a Škoda Group dnes podepsaly rámcovou smlouvu na dodávku až 33 trolejbusů typu Škoda 27Tr. Dodávka vozidel započne příští rok. Cena jednoho trolejbusu je 20 350 000 korun bez DPH, celková hodnota zakázky tak může přesáhnout 670 milionů.

Trolejbusy Škoda 27Tr už cestující v Ústí nad Labem z provozu znají, nově dodávaná vozidla se ale budou lišit. Budou mít dva trakční motory (místo jednoho), a tedy dvě hnací nápravy. „Toto řešení umožní plynulejší jízdu v ústeckém kopcovitém terénu zejména za zhoršených klimatických podmínek. Je to řešení, které z historie známe z typových řad 15Tr a 22Tr,“ uvedla dnes Škoda v tiskové zprávě. Trolejbusy budou také vybavené bateriemi.

Vozy s kapacitou 115 osob budou mít například klimatizaci, USB zásuvky, kamerový a antikolizní systém. „Snažíme se pokračovat v jednotném stylu interiéru. Sedačky budou mít plastovou skořepinu v šedé barvě s červeným koženkovým sedákem,“ doplnila šéfka dopravního podniku Simona Mohacsi.

Dopravní podnik města Ústí nad Labem vypsal soutěž na pořízení až 33 parciálních kloubových trolejbusů letos v červenci, odhadovaná hodnota byla 572,5 milionu korun. Šlo už o druhou soutěž, první tendr zrušil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Jde o rámcovou smlouvu na osm let, dopravní podnik nemusí odebrat všech 33 vozidel.

Tagy DPMÚL Škoda Group Škoda Transportation Ústí nad Labem
25 komentářů