Doprava ve městě Trolejbusy

Škoda Electric dodá do Prešova dalších deset trolejbusů za 130 milionů

Trolejbus Škoda 30Tr. Pramen: Škoda Electric
Trolejbus Škoda 30Tr. Pramen: Škoda Electric

Plzeňská Škoda Electric si připsala úspěch na slovenském trhu. Do Prešova dodá dalších deset trolejbusů za téměř 130 milionů korun. Tamní dopravní podnik uplatnil opci ke smlouvě z roku 2016, v rámci které již Škodovka před časem dodala prvních deset trolejbusů.

„Všech deset trolejbusů do Prešova dorazí ještě během letošního roku,“ uvedl obchodní manažer Škody Electric Petr Kasenčák. Plzeňská firma dodá do Prešova čtyři dvanáctimetrové trolejbusy typu 30Tr a šest kloubových osmnáctimetrových vozidel 31Tr. Na jejich pořízení získá dopravní podnik dotaci z fondů Evropské unie.

Škoda Electric si v posledních letech připsala na Slovensku několik trolejbusových zakázek. Vedle Prešova dodala trolejbusy například do Bratislavy, Žiliny nebo Banské Bystrice.

Škoda Electric je největším evropským výrobcem trolejbusů. Za dobu existence trolejbusové výroby dodala na tuzemský i zahraniční trh více než 14,5 tisíce trolejbusů.

6 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
xyz

Nevím jak nyní, ale právě ještě v roce 2016 byl v Prešově takový nedostatek trolejbusů, že (byť menší) část trolejbusových spojů musela být zajišťována autobusy.

Dobře, že k modernizaci (a snad i rozšíření co do počtu provozních vozidel, tzn. že počet nových vozidel je vyšší než počet případných vyřazených trolejbusů) dochází.

erik

Velkej úspěch českého průmyslu

Jindra

SORKA, to je teda výhra.

Jiří 3

Docela se divím, že berou ještě starou kastli od SORu a ne novější 32Tr a 33Tr

esc

Protože jde o uplatnění opce, výrobce musí dodat stejný typ vozidla s jakým se přihlásil i do původní soutěže před čtyřmi lety.

Jiří 3

Jo takhle, tak to díky za info.