Škoda byla vyřazena ze soutěže o varšavské tramvaje, do hry se vrátila domácí Pesa

Tramvaj Škoda ForCity Plus, Bratislava, foto: Zdopravy.cz/Josef PetrákTramvaj Škoda ForCity Plus, Bratislava, foto: Zdopravy.cz/Josef Petrák

Varšavský tendr na dodávku 213 tramvají (123 plus opce na 90) za skoro 17 miliard korun nabral obrat v neprospěch

Varšavský tendr na dodávku 213 tramvají (123 plus opce na 90) za skoro 17 miliard korun nabral obrat v neprospěch české Škody Transportation. Tamní soud pro veřejné zakázky KIO (Krajowa Izba Odwoławcza) rozhodl, že Škoda nesplnila podmínky tendru a bude vyřazena. Naopak dopravní podnik Tramwaje Warszawskie musí znovu posoudit nabídky stěžovatelů, tedy společností Pesa a Hyundai. Informoval o tom polský oborový portál TransportPubliczny.

Škoda byla přitom původně v polovině loňského roku vyhlášena vítězem tendru, ačkoliv nebyla nejlevnější. Její nabídka byla ale vyhodnocena jako nejvýhodnější, i díky nízké spotřebě energie a nákladům na údržbu. Jenže podnik v srpnu nakonec soutěž zrušil s tím, že nabídky překračují předpokládaný rozpočet. Nyní soudci na KIO rozhodli o obnovení tendru a nařídili dopravnímu podniku posoudit znovu nabídky. Už bez české Škody. Ta zatím oficiální oznámení od soudu neobdržela, proto se podle mluvčí Lubomíry Černé zdržuje komentáře.

Škoda má nicméně ve Varšavě ještě jedno želízko v ohni, kterým je soutěž na dodávku desítek souprav metra. Škoda nabídla nejnižší cenu a nyní čeká na výzvu k předložení dokumentace pro druhé kolo. Podle dřívějších informací listu Gazeta Wyborcza nabídla česká firma 45 souprav za částku 1,6 miliardy zlotých (9,7 miliardy korun).

Tagy Polsko škoda tramvaje varšava
4 komentáře