egoe-plus
Automobilový průmysl Automobily

Škoda Auto zahájila výrobu nové Octavie, bude dražší

Sériová výroba nové generace vozu Škoda Octavia. Foto: Škoda Auto
Sériová výroba nové generace vozu Škoda Octavia. Foto: Škoda Auto

Automobilka Škoda Auto dnes zahájila sériovou výrobu nové generace nejprodávanějšího českého auta. Nová Octavia se bude zatím vyrábět tempem 1150 vozů za den. Automobilka současně zveřejnila její nový ceník, ten počítá s mírným zdražením.

Výroba čtvrté generace začala v Mladé Boleslavi. „Otevíráme další kapitolu působivé a úspěšné historie ikony naší značky. Výrazně jsme investovali do přestavby výrobní linky, abychom přesně k 60. výročí tohoto modelu mohli vyrábět jeho nejlepší verzi všech dob,“ řekl člen představenstva zodpovědný za výrobu Michael Oeljeklaus.

Nová Octavia sjíždí z výrobní linky haly M13 v hlavním závodě Škoda Auto v Mladé Boleslavi, kde začala výroba první novodobé generace tohoto modelu. Nově firma zapojí více do výroby roboty.

Automobilka současně dnes zveřejnila nový ceník. Cena nové generace začne u liftbacku na 456 900 Kč, což je o 6 tisíc korun více než z stávající generace. K objednání jsou ale zatím jen verze combi s větší výbavou za 636 900 Kč. Automobilka slibuje, že první vozy v základním provedení dorazí k zákazníkům koncem prvního pololetí příštího roku.

S více než 6,5 miliony vyrobenými vozy je Octavia nejúspěšnějším modelem českého automobilového průmyslu. Pro Škodu je Octavia klíčovým modelem, tvoří přes třicet procent prodejů, je nejprodávanějším autem v řadě evropských zemích. Oproti stávající verzi je větší a prostornější. Na jaké ceně bude nová generace octavií začínat není jasné, automobilka ceník zveřejní na konci listopadu.

Premiéra další generace přichází v době oslav výročí 60 let od zahájení výroby tohoto modelu v roce 1959, jehož produkce byla obnovena v roce 1996. V současné době je Octavia nejprodávanějším vozem v České republice, Rakousku, Švýcarsku, Finsku, Maďarsku, Polsku, Srbsku a v Bělorusku.

7 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
liberal shark

To už bude levnější Mazda 6, která má navíc kromě srovnatelné výbavy i opravdový motor :-).

Alexandr Mikulka

To jsou zcela předvídatelné kecy blbce, který ten motor nezkusil a žije v zajetí dogmat z minulého století a navíc, samozřejmě, hejtuje koncern.

Liberal shark

V praci jezdím oktávkou a doma Mazdou. Ještě něco ?

Bob

v jedno odstavci je uvedena cena a o odstavec dál je napsáno, že cena zatím není jasná a bude zveřejněna až v listopadu 🙂

vitapb

To pořád u Škodovky lepí čelní sklo ručně dva operátoři? Nojo, levná pracovní síla…

Zlámalík

Když v Samsungu v Galantě můžou displeje televizí skládat taky ručně… To jsem myslel, že se svalím… Na pásu přijede displej, chlap v kosmickém obleku se otočí a bába v kosmickém obleku mu podá fólii, která tvoří čelo obrazovky, kam předtím nacvakala asi deset plastových čudlíků – chlap fólii přiloží a displej popojede dál… Viděno dva roky zpět na vlastní oči.

vitapb

Tak co by investovali do robotů…. až skončí daňový pobídky, tak se „roboti“ propustí a fabrika se přestěhuje o časové pásmo dál na východ 😀 Tohle samozřejmě nebude případ Škodovky, jen mě zarazilo že VW zakládá čelní skla robotem, Audi samozřejmě taky, Seat myslím taky, tak proč to u nové Octávky dělaj lidi?