Automobily Elektromobilita

Škoda Auto ukázala studii dalšího SUV, rovnou jako hybrid

Studie Škoda Vision X. Nový městský crossover má vyjet příští rok. Foto: Škoda Auto
Studie Škoda Vision X. Nový městský crossover má vyjet příští rok. Foto: Škoda Auto

Automobilka Škoda Auto vyjede příští rok s dalším novým modelem, už třetím v kategorii SUV. Firma dnes představila studii nového městského crossoveru, který bude rovnou nabízet poprvé i jako auto s hybridním pohonem.

Auto označené zatím jako Škoda Vision X chce automobilka představit na ženevském autosalonu na začátku března.

Škoda tak míří do segmentu aut označených jako B-SUV, tedy v podstatě malé kompaktni vozy s prvky SUV, například velkými nárazníky. „S kompaktními proporcemi se Škoda Vision X představuje jako ideální společník pro aktivní městský životní styl,“ uvedla firma v tiskové zprávě. Velikostí bude podobný, jako Seat Arona či Volkswagen T-Roc, měl by se vyrábět i na stejné platformě MQB.

Jde o první studii nového šéfdesignéra Olivera Stefaniho, i proto se od stávající podoby škodovek navržených Jozefem Kabaněm liší.

Škoda v popisu auta mluví o „precizních liniích s jasnými konturami povrchu, které podtrhují dynamický charakter studie vozu.“. Zajímavé je i to, že automobilka nové auto představí rovnou jako hybrid.

Segment aut SUV je poslední roky nejrychleji rostoucím po celém světě, v Evropě dosáhl už 29 % trhu. „Díky rozšíření úspěšné rodiny kategorie SUV o třetí model chce značka Škoda oslovit a zaujmout novou cílovou skupinu,“ uvedla automobilka. Do roku 2025 chce mít firma každý čtvrté auto na čistě elektrický pohon nebo s plug-in hybridem.