Skanska začne příští týden stavět další úsek D55

Vizualizace ekoduktu u Moravského Písku. Foto: ŘSDVizualizace ekoduktu u Moravského Písku. Foto: ŘSD

V trase běží od začátku roku archeologický průzkum.

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) začne příští týden s budováním dalšího dálničního úseku. Stavební společnost Slanska začne pro stát stavět 4,1 kilometru dlouhý úsek z Moravského Písku do Bzence.

Stavět se začne příští úterý, jak vyplývá z pozvánky ŘSD na slavnostní zahájení stavby. Stavba vypukne tři týdny poté, co Skanska podepsala s ŘSD smlouvu v hodnotě 1,159 miliardy Kč.

Hotovo by mělo být v roce 2025. Na trase bude v lesní lokalitě Hrubý Háj i jeden ekodukt. Úsek navazuje na část dálnice ze Starého Města do Moravského Písku, který začala společnost Skanska stavět loni v srpnu. Od září 2020 se staví i devět kilometrů v úseku Babice – Staré Město (Eurovia, Strabag). Oba rozestavěné úseky by měly být hotovy v roce 2024.

Trasa dálnice D55 Moravský Písek - Bzenec. Foto: ŘSD

Trasa dálnice D55 Moravský Písek – Bzenec. Pramen: ŘSD

Celá D55 od Olomouce přes Přerov a Otrokovice k Břeclavi má měřit 101 kilometrů, hotovo je nyní 21 kilometrů. D55 má být nejkratším spojením Ostravy a Olomouce s Břeclaví a Bratislavou. Dálnice po dokončení odvede dopravu z center osmnácti měst a obcí. Úsek Přerov – Hulín bude mít D55 společný s dálnicí D1.

Místo od ledna zkoumají archeologové, kteří tu našli například keltskou železářskou pec ze 3. století př. n. l. „Četnost dalších nálezů předčila jejich očekávání. Jedná se například o keramiku, šperky či pozůstatky sídlištních objektů z různých období od doby kamenné až pro středověk,“ oznámilo ŘSD.

Stavba je detailně popsána v informačním letáku.

Tagy D55 D55 Moravský Písek - Bzenec Ředitelství silnic a dálnic ŘSD Skanska
72 komentářů