Silný vítr poničil malý železniční zkušební okruh, vlaky kvůli popadaným stromům nejezdí na dvou tratích

Popadané stromy na železničním zkušebním okruhu. Foto: VUZPopadané stromy na železničním zkušebním okruhu. Foto: VUZ

Popadané stromy poškodily trať a trakční vedení.

Zpět na článek
23 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš679.2

Tak hlavně že spadly a nikoho nezranily. Takové souše už měly být dávno pryč. Nejhorší jsou takové, co jsou shnilé u země . A co se týče kácení…na to stačí traktor s navijákem a kladkou, kterým se strom zajistí proti pádu na nevhodnou stranu a případně stáhne na předem určené místo. A pokud by někdo argumentoval tím, že se tam traktor nedostane, tak klidně může stát na opačné straně kolejí a kladka upevněná na straně kam má být položen (v lese). Ty stromy nejsou bůhví jak vysoké a navíc je tam absolutní rovina. Navíc jsou to borovice a jak je… Číst vice »

Krysa350

Tam kde to lze řádně prořezávat a pravidelně, jednak rozhled na trať a návěsti a zároveň ochrana před pádem stromu do vedení. Chrásty ať si tam klidně jsou, vzrostlé stromy nikoliv.

vagonář

Malý okruh je v lese, je tam max. 80 km/h, to je nesmysl.

Vbb

Max. 115 km/h.

milan

Situace na zkušebním okruhu by měla simulovat skutečný stav v reálném provozu. Takže zarostlé těleso dráhy, suché, vyvrácené, nahnuté, do vyrovnávacího vedení zapletené stromy jako v reálu.

Miroslav Zikmund

A k čemu by to bylo z hlediska zkušebnictví dobré ….

Vbb

Praktické ověření situace, kdy se lokomotiva potká s padlým stromem 🙂

M H

Ty fotky suchých borovic bez kůry, to nemá chybu. Aneb hlavně nekácet…ono to vedení nestrhne…

Greta

Milý pane, měl jste někdy v ruce pilu a kácel jste stromy vyšší než 10 m? Já ano a není to žádná sranda, aby spadl tam, kam potřebujete. Pokácení zmíněných 12 stromů rostoucích těsně vedle trati znamená cca dva dny práce zkušeného dřevorubce s koněm nebo železným koněm, případně vozidlo s hydraulickou rukou dle terénu a den vyloučení dopravy a vypnutí troleje na trati kvůli možnému pádu stromu na trať. Navíc tihle chlapi se v součásné době rozhodně nenudí a nepřijedou na zavolání ani do měsíce. Mimochodem mezi Zruči na. S. a Ledči je výluka už několik měsíců a soudí… Číst vice »

Greta

Souší, ne soudí tam mělo být.

M H

Suché borovice bez kůry na fotkách byli živé naposledy před rokem či spíše ještě dříve (u nás podobně vypadají borovice uschlé před 3 roky)…to vypovídá pouze o tom, že se na prevenci pádu stromů dlouhodobě zcela kašle a pak se někdo diví, že to něco trefí.

Radim

Já kácel 5 stromů letos na jaře. A to jsem ajťák a né dřevorubec. Dal jsem to úplně v pohodě a stromy spadly +/- tam kde jsem chtěl (v tomto případě by stačilo aby padaly „od tratě pryč“). A to jde úplně v pohodě. Tady to akorát prostě nikdo neřešil a nepokáceli to dřív, než to spadlo…

Greta

Tak to vás je pro IT škoda, v lese byste byl ještě nejmíň 5 let potřebnější.

Tomáš679.2

Jedna věc je potřebnost a druhá věc je odpovídající plat .

M19

V lese mezi ostatními stromy? Tam to zhruba nestačí. Víte jak sundat dolů poražený strom, co se zachytil při pádu za jiné? Máte ponětí jak takové dřevo nařezat, aby vám je vzali na pile?

Tomáš679.2

Vzrostlý smrkový les a tento borový lesík jsou naprosto odlišné podmínky . Dále toto dřevo asi na pilu nepůjde. Leda tak do kamen.

Tomáš679.2

Ono není problém strom pokácet. Problém je v tom, že takový strom může být pěkný prevít a i když si člověk myslí, tak ne vždy to dopadne tak jak chce on. A to stačí málo. Dojde benzín v pile, skřípne se lišta a člověk nemá náhradní, strom zůstane viset na nějakém okolním stromě atd. Někdy se člověk zapotí. Můj „nejlepší“ zážitek je kácet vzrostlý smrk ve svahu se sklonem více než 45stupňů. A pokud je strom rostlý nakřivo a nebo tak, že je zatížený na špatnou stranu, tak s tím bývá někdy potíž a pokud je jako v tomto případě… Číst vice »

Jiří Kocurek

Do měsíce? Do měsíce opadá tak možná jehličí, ale ne kůra z kmene. Tyhle musely být suché už na jaro.

Při kácení použít klíny a jistit lanem přes kladku. Suché to dřevo už je, zbývá nařezat na metry a přivézt k domu na topení. Metrová polena se dají nanosit do Transita, do vozíku za auto… Tohle už stejně na řezivo nebude.

Luboš Beneš

Hlavně borovice když uschnou, tak při zemi uhnívají a pak stačí malý vítr a jdou k zemi…

Tomáš679.2

Pokud všechny stromy vypadaly podobně, tak za dopoledne ve dvou lidech a bez extra techniky. Tedy s tím, že dřevo zůstane ležet v lese a nebude se řešit odvoz. 12 stromů a dva dny? To nevím, co by tam ty dva dny člověk dělal. A co by tam dělal člověk s koněm ? Kůň se používá tam, kde je terén nedostupný pro techniku tzn. hustý les, svažitý terén atd. a používá se hlavně pro přibližování kmenů. Byl jste vůbec někdy v těchto lesích kolem Vrbovky a Sahary?

Jiří Kocurek

Probírat každoročně…

Greta

Tak probirejte, jen u toho Pacifiku na vás čeká tak tisíc kubíků.

mgr.pavel

Nejsme u Pacifiku, trolle.