Silnici mezi Kolínem a Přeloučí má zrychlit Metrostav s Chládkem a Tintěrou, postaví obchvat Kojic

Silnice II/322 v Pardubickém kraji. Foto: Pardubický krajSilnice II/322 v Pardubickém kraji. Foto: Pardubický kraj

Cena v soutěži spadla o 85 milionů korun. Stavět se má začít v květnu.

Sdružení firem Metrostav Infrastructure a Chládek a Tintěra Pardubice nabídlo nejnižší cenu v soutěži na stavbu přeložky silnice II/322 u Kojic. Výběr sdružení schválili tento týden radní. Kromě nejnižší ceny nabídly obě firmy i nejkratší dobu stavby.

Vítězství sdružení vyplývá ze zápisu jednání Rady Pardubického kraje.  Sdružení obou firem nabídlo cenu 280 milionů korun včetně DPH, odhadovaná cena s daní byla 365 milionů korun. Stavba bude spolufinancována z Integrovaného regionálního operačního programu. Pardubický kraj zaplatí zhruba 15 procent z celkové částky.

Silnice II/322 vede podél Labe z Přelouče do Kolína. Trasa obchvatu měří 2,9 kilometru. Detailněji je popsána na stránkách Kojic. „Stavba obchvatu Kojic navazuje na vybudování obchvatu Chvaletic, který byl dokončen v roce 2010. Pro nás je to další důležitá stavba, která pomůže odklonit kamionovou dopravu z našich měst a obcí. Předpokládáme, že stavebník převezme stavbu v průběhu května. Pokud vše půjde podle plánů, tak bude obchvat zprovozněn do konce roku 2022,“ řekl náměstek hejtmana pro oblast dopravy Michal Kortyš.

Modernizovaný úsek začíná na hranici Středočeského a Pardubického kraje. „Před Kojicemi bude silnice přeložena podél železničního koridoru mimo obec. Následně se napojí na stávající trasu silnice a vede směr Chvaletice, kde se napojí na obchvat Chvaletic. V rámci celého úseku počítáme s rozšířením vozovky na 9,5 metru. Obchvat bude také na obou koncích napojen na stávající průtah obcí kruhovými objezdy,“ řekl náměstek hejtmana Roman Línek.

Tagy Chládek a Tintěra II/322 Metrostav Infrastructure obchvat Kojice Pardubický kraj
19 komentářů