egoe-plus
Silnice

Silnice I/3 je u Netřebic neprůjezdná kvůli sesuvu. ŘSD dementovalo pád mostu

Jihočeské Netřebice navštívil nedávno premiér a sliboval D3 k hranicím v roce 2024. Pramen: Twitter Andreje Babiše
Jihočeské Netřebice navštívil nedávno premiér a sliboval D3 k hranicím v roce 2024. Pramen: Twitter Andreje Babiše

Silnice I/3 z Českých Budějovic k hranicím s Rakouskem je v Netřebicích na Českokrumlovsku neprůjezdná. Při opravě mostu přes železniční trať utrhl kamion krajnici a místo je třeba sanovat, zdůvodnil úplnou uzavírku mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl. Dementoval tak zprávu ČTK, která na základě informací policie mluvila o zřícení mostu. „V žádném případě nedošlo ke zborcení mostu, to je fáma,“ sdělil Rýdl. Informační portál ŘSD pak mluví o sesuvu svahu. Úplná uzavírka bude trvat několik dní.

Silničáři mění most nad železniční tratí v Netřebicích po polovinách od začátku května. Práce mají trvat do října. Provoz byl veden kyvadlově, podle informací k uzavírce z úřední desky Netřebic by přitom kamion místem vůbec projíždět neměl. Vozy nad 3,5 tuny by měly jezdit po objížďkách. Zda kamion porušil nějaký zákaz, není zatím jasné, pravidla omezení se mění. Kvůli sesuvu zastavila provoz na trati i Správa železnic, po inspekci místa ale provoz opět obnovila.

Stavební stav mostu byl před opravou na stupni VI (velmi špatný), horší už je jen havarijní „sedmička“. Most trpí hloubkovou korozí ocelových I nosníků nosné konstrukce, izolační systém je nefunkční. „Rekonstrukce mostu se provede po polovinách a bude vyměněna nosná konstrukce a mostní svršek,“ píše ŘSD v dokumentaci.

Zakázku na výměnu mostu získala stavební společnost Edikt s cenou 25 milionů korun bez DPH. Jako subdodavatele využije společnosti Elektrizace železnic Praha a TKP geo.

11 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Honsa

Jo to je ta silnice kolem 30let neexistujci dal nice?

Jan Neruda

Dopravní omezení:
11.05.2020-18.07.2020
silnice I/3 v katastru obce Netřebice, okr. Český Krumlov

Práce na údržbě mostu, kyvadlový provoz jedním jízdním pruhem. ÚPLNÁ uzavírka silnice I/3 pro vozidla do 3,5 tuny, v místě mostu ev.č. 3-117…

Z výše uvedeného vyplývá, že kamion na místě měl co dělat, mohl tam jet, vaše informace Vozy nad 3,5 tuny by měly jezdit po objížďkách není pravdivá.

Bravo37

Tak i novinky cz vypustily kachnu,ale i tady nemáte vše ok…nevím.proč zjišťují jestli tam měl kamion co dělat protože pro kamiony je právě otevřená půlka mostu a auta do 3.5t jezdí po objížďkách. Je třeba ověřovat fakta než něco vypustíte.

Jiří Kocurek

On mohl jet do Velešína do Jihostroje. A Jihostroj může mít vyjednánu výjimku ze zákazu. Nicméně mám neodbytný pocit, že by se ta zemina uvezla, ikdby tam ten zákaz pro kamiony nebyl. Hodně teď pršelo.

bohyn

Asi to byla opravdu otazka casu, kdy se to utrhne. Je to uz v miste zuzeni, takze to neni tim, ze by tam kamion cekal na zelenou. Blbe si najel do zatacky (nebo to mozna lepe neslo, z videa se to spatne posuzuje) a vzal to hodne u kraje. Nicmene, tohle se mohlo stat i v normalnim provozu, s rekonstrukci to asi moc nesouvisi.

Cestující

To jsem se uklidnil, že informaci převzal i tento reklamní server s dopravními opisy.

Libor

Nevydal. To se zákazem jízdy vozidel nad 3,5t je blbost, naopak kamiony přes ten most směly jezdit.

Jirka

Pokud je to tento most (https://mapy.cz/s/nemofumode) tak vlaky pod ním asi taky nepojedou.

Petr

Vlaky jezdí dál. Jen byl na chvíli přerušen provoz. Ale když se zjistilo, že to na trať němá žádný vliv, přerušení se zrušilo.

Raymond

Pro vlaky je to průjezdné.

Partneři


Czechtoll

pst
podcast