Silničáři budou od dubna opravovat D1 mezi Vyškovem a Kroměříží, zavřou exity

Stav dálnice D1 mezi Vyškovem a Kroměříží (březen 2023). Pramen: ŘSDStav dálnice D1 mezi Vyškovem a Kroměříží (březen 2023). Pramen: ŘSD

Provoz na D1 bude během prací veden ve zúženém profilu, podle potřeb stavbařů v režimu 1+1 nebo 2+2.

Řidiči využívající dálnici D1 mezi Vyškovem a Kroměříží se budou muset v několika následujících měsících vyrovnat s dopravními omezeními. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) začne s příchodem dubna velkou opravu tohoto zhruba 25 kilometrů dlouhého úseku. Oprava potrvá do konce července.

Provoz na D1 bude během prací veden ve zúženém profilu, podle potřeb stavbařů v režimu 1+1 nebo 2+2. Opravy se týkají i sjezdů 230 Vyškov-východ, 236 Ivanovice na Hané a 244 Mořice, které budou vždy z části uzavřeny. „Uzavřené sjezdy či nájezdy nahradí objízdné trasy přes nejbližší mimoúrovňové křižovatky,“ doplnil mluvčí ŘSD Miroslav Mazal.

Dělníci opraví povrch dálnice včetně 15 mostů, vymění svodidla, obnoví značení nebo vyčistí odvodnění. Práce provede společnost Strabag, cena celé akce vychází na 78,8 milionu korun bez DPH. Vedle ceny hrála ve výběrovém řízení roli i doba opravy.

Tagy D1 D1 Vyškov - Kroměříž ŘSD
13 komentářů