LOT 3a leaderboard

Sezona se rozjíždí. Hurvínek zamíří do Lednice, na Švestkovou dráhu vyjede pára

Historický motorák v Lednici. Autor: Josef VendolskýHistorický motorák v Lednici. Autor: Josef Vendolský

V Praze a okolí budou od soboty posíleny víkendové autobusové linky do turisticky atraktivních lokalit.

Zpět na článek
26 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
mezera

Po přečtení titulku „Sezona se rozjíždí. Hurvínek zamíří do Lednice …“ jsem si vzpomněl, že Hurvínek (loutka 56 cm vážící 1,95 kg) dnes oslavuje. Je mu už 95 let. Poprvé se objevil 2. května 1926.

soumar

Dráhy a pošta. To je pořád dokola to samé.
Utápí svou energii v zbytečných anachronických projektech místo toho, aby se staraly o to, co je jejich náplní práce – rychlé a kvalitní převážení lidí, nákladů, balíků a dopisů.
Vyhoďte staromilce a vstupte do 21. století!

xyz

Většinu diskutovaných spojů si od „drah“ (resp. mnohdy i od jiných subjektů než od ČD) objednávají subjekty veřejné správy.

Stejně tak regulované poštovní služby (o které jde, poznáte podle toho, že jsou osvobozeny od DPH) jsou „na státní objednávku“ (a ty zbylé, podléhající 21% sazbě DPH, podléhají konkurenci dalších přepravních služeb).

soumar

Ano, i forma objednatele je jeden z důvodů. 🙂

Jana Nova

hura leto:)

Anonym ze severu

Já radši zimu, ale to je věc názoru 😉

KPL

Poněkud špatná návaznost je v případě podřipských lokálek 095 a 096 v křižovacím uzlu Straškov. Nově zavedená turistická linka v úseku (Slaný)-Zlonice-Straškov má ve Straškově návaznost maximálně na Roudnici a už ne na Libochovice či Vraňany (opačně stejně). Navíc tato linka S46, která do minulého roku jezdila jen v pracovní dny, nyní jezdí jen o víkendech jako turistická linka provozovaná ČD s běžným vozem 810, propagace zatím nulová, v motoráčku k dispozici zdarma káva a sušenky. Vyzkoušeno předminulý startovací víkend odpoledne ( jedním směrem jelo 5 lidí, nazpět 3). Možná až se otevře ŽM Zlonice a nějak se upraví návaznosti… Číst vice »

mocanita

Bohužel ta víkendová turistická linka S46 na trati 095v úseku Zlonice-Straškov je zcela nová a navíc v režii Středočeského kraje a ČD, nikoliv soukromníka a s podporou ÚK, je to přesně na hranicích dvou krajů. A ano, propagace žádná. Úsek Zlonice-Straškov bohužel zrovna vede celkem nezáživnou krajinou polí a tak jediný smysl by to mělo v případné návaznosti na turistickou linku (cyklohráček) Praha-Slaný (Zlonice), otevřené železniční muzeum ve Zlonicích a další návaznosti na turistickou linku do Libochovic /Roudnice příp. do Vraňan.

Hans

Problém s návazností na tratě Straškov – Roudnice/Vraňany je, že na těchto dvou tratích jezdí (kromě 10ti večer) pouze 1 vozidlo, které vždy jede Roudnice-Straškov-Bříza-Staškov-Vraňany a navazuje na osobák směr Praha ve Vraňanech. Takže možnosti návaznosti jsou v tomto uzlu o víkend za prvé návaznosti ve Vraňanech a za druhé, že by to stejnak šlo jenom jedním směrem.

Twix

Dobrá poznámka s tou propagací. Neexistuje někde nějaký přehled různých železničních akcí, ať už jednorázových, nebo těchto pravidelných turistických linek? Na webu Ústeckého kraje to mají pěkně zpracované (akorát člověk musí vědět že má vlézt do menu Letáčky), stejně tak Liberecký kraj má přehledné jízdní řády turistických linek, včetně autobusů (akorát Lužickohorský rychlík chybí na obou). No ale Středočeský kraj, to je bída, tam jsem našel akorát Cyklohráček, případně je možné podívat se na web KŽC. Takže nějaká linka S46 je fakt dobře utajená.

KPL

Je to obrovský rozdíl co se týče velké propagace turistických vlaků v Ústeckém kraji a nulové propagace ve Středočeském kraji. Jinak dnes opět vyzkoušeno odpoledne Zlonice – Straškov – Zlonice a už tam byl o něco větší zájem ( jedním směrem 26 lidí, nazpět 13 lidí – rodinky s dětmi, dúchodci na výletě, 2 cyklisté), dokonce i pár lidí po cestě nastupovalo na zastávkách duchů v polích. Kromě kávy a sušenky už dokonce bylo nabízeno k cestě i nefiltrované pivo. Většina lidí ve Straškově přesedla na spoj do Roudnice, spoj z Břízy do Vraňan jel poloprázdný až do Ctiněvsi, kde… Číst vice »

xyz

Zato „zbytné“ obchody budou „muset“ být ještě přes týden (doufejme že ne déle) zavřené kvůli „potřebnému omezení mobility“.

To nevymyslíš. 🙁

Šejdr

Zato nezbytný fotbal má povolené návštěvníky od zítřka, nezbytný hokej u Jágrů měl povolení už včera a další zcela nezbytný klub zřejmě doručil ministerstvu zdravotnictví obzlášť velkou motivaci, protože mohl už před povícero dny pustit hned tisíc lidí najednou a ještě do uzavřené haly.
Ne, to se zdravým rozumem opravdu vymyslet nedá.

Jiří Kocurek

Hokej? Vždyť už jsou všecky ligy dohrané… bez diváků. Třinec vyhrál extraligu 26.4.

MLB

Soud už to nařízení dávno rozcupoval. Někteří obchodníci a hospodští už mají otevřeno a fungují – myslím, že po tolika měsících kdy si s nimi vláda vytírala, na to mají tak trochu morální právo. Ti, kdo mají zavřeno, si nejspíš spočítali, že zůstat na kompenzacích jim až zas tak velkou ztrátu neudělá, přeci jen některé zbytnější obchody a restaurace po rozvolnění zase tak narváno mít nebudou.

Kubrt

Hlavně děti už mají právo chodit do školy.

MLB

Kéž by 🙁 Obávám se, že děti celou pandemii odskáčou nejvíc, přestože jim sama o sobě způsobuje nejmenší problémy. I kdyby se hned od pondělka pustili do škol všichni od prvňáků po VŠ, máme začátek května, tj. nějaký měsíc a půl výuky, dejme tomu. Prosadit výuku v létě je imho (možná až na ty VŠ) nereálné. A nedělejme si iluze, pokud ne během září, tak nejpozději po volbách tu budeme mít další vlnu zavírání a „opatření“…

K.S.

To je otázka s tím zavíráním.

Ale že se budoucnost obětovala pro dnešek, ne-li včerejšek je pravda. Je to s podivem že se dělaly v minulosti oběti aby další den vyšlo slunce, aby další rok byla úroda a podobně, různě se to abstrahovalo (škola je taková oběť kdy člověk trpí nějakých 13-18 let aby nemusel dál trpět, no jenže pak stejně tak jako tak trpí), a dnes se začal dělat pravý opak.

K.S.

No VŠ by měly mít nejmenší problém s distanční výukou, prakticky zbývají asi jenom labiny. To se dá asi ve zkouškovém. Jenom holt musí slevit z podmínky zápočtu před zkoušku a zapsat ji až po tom co ten zápočet dotanou.

K.S.

A jenom si to vyhlásili znovu…

Problém je že systém není dělaný na to když se tam dostane determinovaný magor – psychopat dělající si co chce a zároveň má většinu ve sněmovně. Bohužel je zvykem hlasovat po stranách a ne po lidech, což zastavení šílence dost komplikuje. Chtělo by to mechanismus který by umožnil takovou vládu odstavit.

Zdenda

Hlavne nezapomenout u voleb, jak chaoticky a s neustalymi zmenami to soucasna garnitura vedla. Jsem presvedcen, ze pro znacnou cast populace konstatni nejistota, spatne priklady lidru a absence jasne odborne autority s podporou politiku byly hlavnimi duvody, proc se tu ci onde proste vykaslali na rousky nebo social distancing a nakaza se sirila dal.

K.S.

No fuj, co to je sociální distancing? Nestačí si prostě držet odstup?

Další je že na rozdíl od počátku kdy to vypadalo na hodně hnusnou věc, ale nakonec se to dostalo to oblasti smrtnosti někde kolem půl procenta a s časem a tím jak se nedaří slíbené očkování se názor prostě posunuje k tomu že i tato smrtnost je více akceptovatelná než neustálé omezování.

Další věc je že se vlastně už ani neví o co jde, jestli jenom o nepřetížení zdravotnictví, vyhubení viru, nebo o co.

Všechno se to sčítá.

Kernteriér

O co jde? O strach ze zjištění, že by se při otevření všeho v podstatě nic nestalo. A proto se straší děsivými čísly z Indie, která ovšem po přepočtu vycházejí stejně jako ta naše. Akorát tam zdravotnictví vypadá jinak než v naší civilizované zemi.

K.S.

Ano, vím že by je ten moment lidi sežrali a že se to pustí až po očkování a potichu. Myslel jsem ale o co má jít jakože oficiálně.

Jaaa

„… že by se při otevření všeho v podstatě nic nestalo.“

Jj, a drobnost, že bychom mohli zrušit všechny nemocnice a že by umřelo ne 2x, ale 3x – 4x vic lidí než obvykle, to vlastně nic není, že.

Opravdu nádherná schopnost nepohodlná fakta bagatelizovat.

K.S.

Kdyby umřelo 4x více lidí než obvykle, tak je to 400-500 tisíc, smrtnost toho viru je někde 0.4-1 %. A psal jsem to tu někomu loni touto dobou s odkazem na data z Kodaně a okresu Santa Clara. I hrabě Olaf,… eee.. .tedy Fleger uváděl horní číslo někde kolem 100k s covidem, no teď je třeba průnik se skupinou co by umřela tak jako tak. Pak musíte také započítat nějak demografickou změnu protože se nám postupně dostávají do kritického věku silnější a silnější ročníky. Až toto všechno nějak dáte dohromady, tak se dostanete k nějakým smysluplným číslům. Hrát s na… Číst vice »