SeznamZprávy: Exšéf Českých drah Kupec si koupil porsche od firmy, která modernizovala pendolina a honeckery

Bývalý předseda představenstva a generální ředitel Českých drah Miroslav Kupec. Foto: České dráhyBývalý předseda představenstva a generální ředitel Českých drah Miroslav Kupec. Foto: České dráhy

Policisté nakonec případ odložili, úplatek se nepodařilo prokázat.

Zpět na článek
40 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Miloš

Překvapuje mě, že diskuze zatím nepřispěla žádnou zajímavostí. Diskutující se nepozastavili nad zřejmou souvislostí nečekaného nástupu pana Kupce do funkce GŘ s jeho stejně nečekaným koncem, ani zda se množina osob, které pana Kupce protlačovaly nahoru, nějak nepřekrývá s množinou osob, které mu pomohly při tom sešupu.

Tajemník

Jak jsem psal v komentáři níže, věřím, že se hodně lidem na nábřeží klepe zadek. Kdyby někdo šlápnul do Českých Drah tak se najde spoustu věcí i zpětně. Nicméně někdo by musel mít důvod to udělat. Stejně tak, najednou někdo měl důvod vytáhnout x let starou věc na p.Kupce

Rubens

Porsche? Jaké Porsche? Stříbrné? Nevím o čem mluvíte. A ta metalíza taky nesedí 🙂

karek

Každé zboží má svého Kupce, tak mu nezáviďte.

Karel

Vše je právně v pořádku. Porsche? Jaké Porsche? Už si nevzpomenu.

Zbyšek

A že si to koupí zrovna takovej, při vší úctě, vypelichanec. Porsche jsou auta pro mladý kluky aby v nich vozili pěkný holky. Starší muž spíš vytváří dojem někoho, kdo se nesmířil s přibývajícím a věkem a chce vypadat cool, ikdyž je vlastně trapný. Chlapi, zejména vy 35+, neblbněte prosím :-).

Tajemník

To píše někdo kdo Porsche v životě neměl. Milý Zbyšku, přeji ti vydělat na Porsche Panameru ! Panamera je neuvěřitelně pohodlná limuzína na dlouhé cesty a díky jednomu tlačítku se promění ve sportovní auto.
Proč vždycky píše komentář někdo kdo v Porsche v životě neseděl a kdo na něj nemá.
To je třeba můj důchod Porsche 911 v Turbu, krabička doutníků, dobré víno a prohánět se v Alpách a pozorovat krajinu…..
Porsche je pro všechny co umí vydělat peníze, ocení vzhled a kvalitu.
Měj se a držím pěsti !!!

Martin

Zajímavé…. házet do jednoho pytle někoho, komu je přes 60 s jiným, kterému je 35…. navíc když mnozí v těch 35 vypadají třeba ještě o deset let mladší….. Jsem mladší a spíš mi připadají trapní ti věkové cca stejní blbečci s kšiltofkama a naušnicí v takových autech, kteří sice mají to auto, ale jinak jsou úplně vypatlaní. Naopak, věřím, že někdo okolo 40 si to vychutná a sedí mi to k něčemu o hodně víc…. A fakt nevidím důvod, proč by si to někdo nemohl užívat i v důchodu….

Martin

k němu…

BND 30

Inu Kupecké počty…

Financ

Do včerejška bych nevěřil, že se někdo dá uplatit ojetým porsche ani ne za mega… Neuvěřitelné…

jonáš

To je jen co se prolátlo. Nevíte, co ještě bylo součástí transakce.

Luboš Beneš

jo třeba se zmýlil pan Kupec a místo platby v hotovosti hotovost dostal…v krabici od vína?

Umbridge

Řekni mi, že máš malý, aniž bys říkal, že máš malý:

Porsche

Kebab

Spíš SUV, ne?

mgr.pavel

To se děje pořád, že za mne někdo zaplatí porshe a já si nevzpomínám proč.. Takové drobné přece nesleduju, že.

Hele uvedl tu milionovou pálku aspoň jako dar a zaplatil za to darovací daň? Pokud ne, tak toto samotné je snad i na trestný čin.

Tajemník

Proč jako dar? Spíš se někdo mohl vrtat v tom kde vzal tolik peněz v hotovosti. Na druhou stranu při jeho platech, pokud nebyl vůl a vybíral hodně peněz z účtu by se to zahladilo. Dle jeho pozice odhaduji, že ročně 2 – 3 mega minimálně vydělal. Pokud si ročně 500K vybíral tak mohl krásně říct pánové, za ty roky co pracuji jsou to moje úspory. Na to nemůže nikdo nic říct 🙂

Jan Horák

Auto mu prodal za 847 tisíc jeden pražský autosalon. Fakturu sice vystavil na jméno tehdejšího ředitele drah, ale Miroslav Kupec ji neplatil,
fakturu uhradil majitel firmy Tratec – CS Jan Lemfeld.
A letenky objednala e-mailem zaměstnankyně firmy Tratec – CS a uhradila je firemní platební kartou !!!

Financ

Ale on to nemohl být dar, protože to by ho utavili na korupci. Proto to hráli na zápůjčku, kterou pak srovnali jakože v keši. Nedohledatelné a pro vyšetřovatele tím pádem vlastně neuchopitelné.

Jsem ale rád, že to toho zmetka stálo alespoň místo… Víc to potrestat stejně nešlo…

Honza11

Pardon, ale pak se divíme, že jsou mezi námi tací, kteří volí komunisty. Máme tu pána, který dostává všimné, které vysoce převyšuje roční výdělek větší části národa. A tenhle pán nejenom není odsouzen, ale má teplé místečko v jiné významné firmě v oboru.

Kubrt

Jako že komunistům byly takovéhle praktiky cizí? Vždyť ti „jenom“ celou zemi vyměnili za přízeň soudruhů z Kremlu.

mgr.pavel

To asi ne, komunisti jednak šmelili taky, a dále nemohli šmelit ve velkém protože si na to nebyli schopni v ekonomice vydělat :).

Ale komunisti – podobně jako jiné anti-systémové strany – mají toto jako výbornou munici ukazující, jak je ten náš „demokratický systém prohnilý bla bla bla“, že za jejich vlády pevné ruky by se to nestalo, a kdyby ano, uličník by byl exemplárně potrestán klidně i bez soudu atd.

Honza11

Vůbec to není obhajoba tehdejšího režimu. Pouze narážka na to, jak lidé, kteří pracují ve vzdálených krajích republiky za minimální mzdu, vnímají takové lidi.

BND 30

Takovéto: za socíku lidé kradli toaletní papír, tužky a mýdlo, v kapitalismu se kradou továrny, co vyrábí toaletní papír, tužky a mýdlo, za socíku kradli všichni, ale málo, za kapitalismu krade pár lidí, ale hodně… (z jednoho řetězového emailu).

Koro

Fascinuje mě, jak tihle neúspěšní, evidentně zapletení do černoty, ihned získají další teplé místečko …

Felix Lichnovský

On ale je úspěšný. Má kontakty, které někdo další umí dobře zaplatit.

Koro

Úspěch je dosti relativní, pravda

Martin

Ještě že už je pryč….nebyl to spravný modrogumák….takový by si místo Porsche pro sebe nechal upravit jeden Honecker a jezdil by s ním…a jako úplatek by požadoval jednu tunu mazadla na koleje…

Zlámalík

S mazadlem pozor, případ na Moldavě ještě není zcela uzavřen.

Tajemník

No jo, takových věcí jistě v minulosti bylo. Prý existují i nahrávky na určité lidi :)))
A jinak tleskám Kupcovi, takhle si zkazit jméno a karieru to se jen tak nevidí. Po těchto článcích je jeho kariera manažera v koncích.
Jaký může mít plat generální ředitel Českých Drah? 500 – 1 mega? méně více? Vždyť na Porsche si mohl vydělat za jeden dva měsíce. Nechápu.

omar

Typický konec po česku. Neprokázáno, odloženo. A když už se něco dostane před soud, soudí se to 12 let a nakonec padnou až směšné podmínky (pokud není zproštěno).

Vrabec na střeše

O tom už si vrabci štěbetali dávno, že poTratec je tak trochu firma pana generálního.

Jan

Třeba se mají ti hoši jen osobně rádi, vy za vším taky hned vidíte nepravosti…

Tom

Na generálním žádná výjimka 😉

mgr.pavel

Museli si jít té lásce naproti.. 🙂

Zlámalík

Co na to Pesa? 🙂

noerf

Spokojena, ČD i Regiojet od ní kupují nové jednotky.

ZYRTHEC ft. KEPPRAFLØW

Špička ledovce…

Kolobezka

Tak tak, myslim si, ze se hodne lidem na nabrezi klepe zadecek….