Seznam Zprávy: České dráhy chtějí vykoupit podíl PPF v ČD – Telematika. Čtyřikrát dráž než před šesti lety

Údržba telekomunikačního majetku Správy železnic. Foto: ČD - TelematikaÚdržba telekomunikačního majetku Správy železnic. Foto: ČD - Telematika

Plán vykoupit minoritní podíl už schválilo představenstvo firmy.

40 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Miroslav Zikmund

Upřímně řečeno, jádro pudla spočívá v tom, jak se ČD transformovaly, jak se hledal strategický partner pro různé odštěpné závody ….
Tam je začátek následných průšvihů ….
David Knop-Kostka, syn Vojtěcha Knop-Kostky, ředitele OŘ Olomouc, později náměstka pro infrastrukturu na GŘ ČD, následně ředitele jednoho z ekonomických odborů …..

Gwann

různé ŽOSky, TSS aj. by také mohly vyprávět, že…

BLackList

CD Telematika je zlaté prasátko stejně jako VÚŽ a snahy o její vyvedení mimo ČD se táhnou roky, Samozřejmě se 100% akcií vyvede mimo ČD mnohem snáze než 70% a také zpropitné pak bude větší.

PetrJ

Že by v Telematice mákli a tím svoji firmu zhodnotili? Naznačují to mnohamiliardové obchody s ETCS. A že to zveřejnil právě Seznam? Kdopak za ním stojí? Aha…

Kebab

Cokoliv jakkoliv souvisejícího s naší dráhou je neskutečná díra na peníze. Každá akce stojí minimálně stovky milionů a výsledný efekt je 0. Vlaky jsou až na čestné výjimky stále naprosto nepoužitelné.

PetrJ

Píšete nesmysly mimo téma.

Mrc

Ale jsou použitelné, jen to musí člověk umět a nečekat zázraky 🙂

mgr.pavel

Kde o tom najdu zmínku ve Faltýnkově deníčku, nevíte někdo?

Já se fakt tak moc těším, až zde budeme mít nějakou normální vládu. Piráti či ODS nebo někdo podobný. Ať už si myslím o daných stranách cokoliv a vím, že nebudou vládnout moc dobře, proti takovému rozkrádání to bude nebe a dudy..

Gwann

na seznamzpravy to v jednom díle je, najdete si ten jejich seriál. dokonce tam je i maluvka dial telecom -> unicapital -> PPF…

ano, také se těším až tihle strejci budou akorát na záběrech jak chodí k soudu…

Petr

No tak ODS už předvedla, co umí, ta už doufám nikdy vládnout nebude (vím, jsem naivní)… 🙁

Otakar

Přesně, v pozadí jsou stále stejní lidé. To, že je tam jiný předseda neznamená, že je to najednou OK. Patří tam kam ČSSD – mimo sněmovnu. Ovšem koho volit? Chybí zde strana, která by měla jako volební program – ať se lidi starají sami o sebe, jsou svéprávní a zredukujme stát díky moderním technologiím.

Gwann

ale taková strana tu je…jen o ní ODS a jí podobní šíří, že to jsou neomarxisté…

Otakar

Piráty jsem volil doteď, ale v poslední době začínám jejich směřování vnímat směrem doleva a to mi dělá starosti. Samozřejmě kecy trollích farem ignoruji, ale toto je můj osobní pocit. Rád bych se mýlil, protože jinak nevím komu to hodit.

Baraba

Stačí se podívat, co vyvádějí v Praze =) Chápu, že pro mnohé to je jasná volba, ale problém je v tom, že obecně neuznávají osobní majetek, takže očekávám, že po vyhraných volbách budou velké zásahy do osobních a majetkových daní….

PetrJ

V létě se Vám, ctění voliči, představíme. Máme ideu, koncepci, program a propracovanou strategii pro každý resort, tedy pro ty nezbytné. Umíme a netrpíme peněžní intoxikací. Tato země se s námi postaví na vlastní nohy bez parazitů a bez stád. Každý člověk musí umět plavat, chce-li vlézt do vody. Otevřeme stavidla lidské kultivované tvořivosti, podpoříme zdrojově úsporné technologie a ty z Vás, kteří se snažíte zůstat lidskými bytostmi. Nabídneme účinnou prevenci před následným řešením problémů. Vytvoříme podmínky pro kvalitativní, nikoli kvantitativní růst. Naše národní zdroje musí přednostně sloužit našim národním zájmům. Destruktivní konkurenci nahradíme vzájemnou spoluprací se soutěží o nejlepší… Číst vice »

noerf

Svobodní, Trikokolora, možná ODS. Ta se ale bohužel díky koalici s TOP 09 a KDU-ČSL posunula doleva.

bkv

Že by se vrátili Lajos Bács a Radjiv M. Sinha?

A. Mikulka

No tak Trikolór, neboli Výtah Ješitného Dědečka Zpět Na Výsluní určitě. Ještě jste zapomněl na xenofobního polojaponce.

NightmareFreddy

Sice bych nerad, aby to sklouzlo do politické diskuse, nicméně … U Pirátů věřím, že jsou skutečně jiní a i když jejich vládnutí bude trochu naivní, budou to vlastně myslet dobře. Ale s tou ODS a jejich „nekradením“, to snad bylo myšleno jako vtip 🙂

Baraba

cesta do pekel je dlážděna dobrými úmysly =) =) =)

Ale opravdu nyní není nikdo, kdo by byl volitelný….

PetrJ

Od Pirátů či ODS lze čekat pouze střídání na současných vládních a parlamentních pozicích, systémově jsou stejně zkorumpovaní.

Willy

Takže když to shrneme kolik nás, daňové poplatníky, budou stát jen tyto drážní transakce: včera miliarda Kč státního dosypu ČD nepřímo, prostřednictvím SŽ, za „vykoupení části závodu“, dnes 850 mil. Kč přímého státního dosypu za výkup od PPF!

SaulGoodman

A on někdo ty ČD nutil to PPF prodat a pak to zase chtít koupit? Můžou prodat celou Telematiku někomu, a bude to „dosyp“ do státního zase 😉

Bespi

CD to nikomu neprodavalo. Podil se prevadel mezi x firmama az dorazil k PPF. CD ten podil jen chtelo odkoupit uz mnohem drive a tim padem za mnohem mene.

Vašek

Ano, zřejmě nutil – viz výše deník pana poslance Faltýnka a článek na Seznamu – je to tam popsáno docela dobře. Tehdejší ředitel ČD Krtek po svém nástupu chtěl podíl koupit, ale už bylo pozdě… Navíc to bylo „ošefóváno“.

Blacklist

jde o to, že ČDT je druhým největším vlastníkem optické datové sítě, což má obrovský potencilál dlouhodobého generování zisku. Proto je o to takový zájem.

Jan

Skvěle! Takže Ťok a Kopřiva si ke služnému od J&T za mýto přidají ještě výslužku od PPF za ČDT! Jak to Ti kluci ušatí dělají? Šikulíni to jsou!

Vašek

Ne Ťok a Kopřiva, ale zřejmě Faltýnek a „jeho lidé“ + dřívější ředitel ČD Daniel Kurucz. Viz článek na Seznam zprávy.

Gwann

s těmi Jevišovicemi se podívejte jak a kdy se tam dostal….poté co milostivý Bureš odtam vykouřil pana Radu

Jan

Velmi správně, je vidět, že pan Sůra má výborné informace. Jenom pro ujasnění: tehdy pásl mnoho akcí opravdu lampasák Feranec. Dnes je ale hlavním hybatelem dějů Kopřiva, který “zařídil” mýto, dostal zpět Ťoka, pomohl odstranit Čočka… Na MD a ČD se nehne ani list, aby o něm Kopřiva nevěděl. A, jak jsme viděli v minulosti, zvládne i změnu na libovolnou novou garnituru – je to opravdu pružný a šikovný úředník!

Vojtíšek

To se vyplatí …….

David

Rozdíl 652 milionů, to je slušnej vejvar, kam se hrabe nějakých 50 milionů na čapím hnízdě. Nebo snad PPF nainvestovala do Telematiky přes půl miliardy? Nejvíc mě dostávají ty „nezávislé znalecké posudky“, jak pokaždé vyjdou úplně jinak a vždycky tak aby se to hodilo do krámu tomu kdo je zadává. Už se těším na ten o Bečvě.

Bespi

To ze by do toho investovali tolik to urcite ne, ale ze cena za tu dobu o tolik vyrostla mozne je.

Qěcy

Proč by měla hodnota firmy stoupnout jen přesně podle hodnoty investic? Hodnota firmy se tím řídí jen z menší části.

Radek Janata

PPF skoro všechno, co koupila, dokázala poté, co tu firmu vylepšila, pak prodat dráž. Proto taky byl Kellner nejbohatší Čech.

Petr

Teda nevím, co PPF vylepšila. Akorát umí hrabat. Jednak odírají zákazníky (např. O2) a druhak zřejmě mají dobré kontakty právě na takovéhle zlodějiny – jinak celý tenhle transfer z Faltýnkova notesu nazvat neumím. Btw: Cetin teďka skvěle modernizuje svou pevnou síť, akorát teda na to bere neskutečné dotace. To pak hodnota firmy krásně roste, když se do toho nasypou miliardové dotace ze státního (evropského) – prostě z veřejných peněz.

Gwann

vzpomeňte si až zase bude někdo hykat o ušlechtilých miliardarich. lidi maj velký prachy, protože jsou hamizny…ne proto, že jsou ušlechtili…

Vašek

Tak to zase prrr. Někde ten počáteční kapitál vzít museli a v případě Kellnera to bylo víceméně poctivé. Ten se musel vypracovat tvrdou dřinou.

Gwann

sanctissima simplicitas