Šestici nových tramvají pro Most a Litvínov dodá Pragoimex

Modernizovaná trať Záluží - Litvínov. Foto: Chládek & TintěraModernizovaná trať Záluží - Litvínov. Foto: Chládek & Tintěra

S hodnotou téměř 300 milionů jde o vůbec největší zakázku na nová vozidla DPmML, většinu nákladů pokryjí evropské fondy.

Dopravní podnik měst Mostu a Litvínova (DPmML) završil po dvou měsících od vypsání soutěž na nákup šesti nízkopodlažních tramvají. Zakázku získala s cenou 294 milionů korun společnost Pragoimex, která dodává tramvaje vyrobené v Krnovských opravnách a strojírnách. Vyplývá to ze smlouvy zveřejněné v registru. Předpokládaná cena byla 271 milionů. Podrobnosti k tendru zatím nebyly na profilu zadavatele zveřejněny. Jde o vůbec největší zakázku na nová vozidla DPmML, většinu nákladů (85 %) pokryjí evropské fondy.

Nová vozidla by měla dle smlouvy vyjet do dvou let od podpisu. „Výsledkem projektu bude zatraktivnění městské hromadné dopravy pro cestující, a to zejména prostřednictvím zvýšení komfortu a kapacity, zvýšení bezpečnosti a zajištění bezbariérovosti dopravy,“ uvedl dopravce loni, když oznamoval úspěch dotační žádosti.

Nové tramvaje mají nahradit část starších vozidel typu T3 dodaných v 80. letech. Nové tramvaje se třemi podvozky musejí být dle smlouvy plně nízkopodlažní s prostupem celým vozidlem bez schodů, budou vybaveny například klimatizací, kamerovým systémem nebo počítadlem cestujících. Budou mít minimálně 45 sedadel.

Nákup šesti tramvají najednou byl pro dopravní podnik největší soutěží za poslední roky. Dosud nové tramvaje nakupoval v menších sériích. V poslední soutěži na dvě tramvaje vyhrál v roce 2019 Pragoimex s modelem EVO2.

Tramvaj EVO2 v barvách Dopravního podniku měst Mostu a Litvínova. Foto: DPmML

Tramvaj EVO2 v barvách Dopravního podniku měst Mostu a Litvínova. Foto: DPmML

Tagy Dopravní podnik měst Mostu a Litvínova DPmML Pragoimex
33 komentářů