Schváleno: DPP otočí další sedačky v metru, aby lidé seděli bokem

Sezení bokem ke směru jízdy. Pramen: FB Adama ScheinherraSezení bokem ke směru jízdy. Pramen: FB Adama Scheinherra

Podle DPP se budou sedačky otáčet postupně v rámci pravidelné údržby nebo u souprav, které aktuálně nejezdí.

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) postupně otočí samostatné sedačky v soupravách metra na trasách A a B tak, aby cestující seděli bokem ke směru jízdy. Otočena by měla být polovina těchto sedaček, druhá polovina zůstane v dnešním uspořádání po směru jízdy. Oznámil to předseda dozorčí rady podniku a náměstek primátora pro dopravu Adam Scheinherr.

Ten před dvěma lety s tímto nápadem přišel. „Pražané tak sedají a já to nedělám jinak – sedím na samostatné sedačce naproti dvojce s vytočením nohou do uličky,“ uvedl Scheinherr. DPP následně zkušebně otočil sedačky ve dvanácti soupravách 81-71M.

Z letošní ankety, které se zúčastnilo přes 20 tisíc lidí, pak vyplynulo, že cestujícím se otočení líbí. „Proto začneme sedačky postupně otáčet ve všech soupravách linek A a B. Vždy budou naproti sobě jedna otočená a jedna ne, aby si každý mohl vybrat podle svých preferencí,“ doplnil Scheinherr.

Podle DPP se budou sedačky otáčet postupně v rámci pravidelné údržby nebo u souprav, které aktuálně nejezdí. Dopravní podnik má celkem 93 souprav 81-71M, které jezdí na linkách A (41 souprav) a B (52 souprav).

Otočení jednosedaček je podle DPP možné pouze ve vlacích 81-71M. V soupravách M1, které jezdí na lince C, sedačky otočit nelze.

Tagy dpp sedačky v metru
52 komentářů