Saský ministr dopravy na jeden den vyměnil práci. Jezdil jako průvodčí

Martin Dulig jako zaměstnanec DB Regio. Foto: Ministerstvo dopravy SaskaMartin Dulig jako zaměstnanec DB Regio. Foto: Ministerstvo dopravy Saska

Dulig chtěl poznat práci ve svém rezortu poznat detailněji z praxe.

Nezvyklý krok udělal tento týden ministr dopravy v Sasku Martin Dulig (SPD). Na jeden den se nechal zaměstnat jako vlakový doprovod ve vlacích DB Regio. Podle svých slov chtěl lépe poznat problémy německé železnice.

Dulig své poznatky z jednoho dne sepsal na stránkách saské vlády. Podle něj o jeho práci vědělo dopředu jen pár lidí. Měl navíc i výhodu, že ho nemuseli zdaleka všichni poznat: v Německu stále platí povinnost nosit ve veřejné dopravě roušky.

Právě kontrola nošení roušky byla jednou z Duligových náplní během jeho jednodenní stáže. Dozvídá se, že například průvodčí nemá možnost vynutit si nošení roušky. Má ji jen policie, která může být přivolána.

Duligovi se potvrzuje, že vlaky jezdí díky devítieurové jízdence velmi plné. „Pro mnoho cestujících je skvělé, že existuje jen jedna cena – velmi jasná a srozumitelná, ať už cestujete odkudkoli,“ říká Dulig. Současně ale ukazuje na nízkou kapacitu řady vlaků. „Je důležité, abychom pokračovali v rozšiřování železničního systému: potřebujeme větší kapacitu, častější spoje a více vozidel. Musíme provést všechny úpravy, aby byla železnice atraktivní a efektivní. O těchto otázkách již jednám s federální vládou, která na to poskytuje fondy na regionalizaci,“ dodal Dulig. K práci železničářů se pak vyjádřil s velkým respektem.

Tagy DB Regio Dolní Sasko Sasko
33 komentářů