S OneTicket se cestující ode dneška svezou i v komerčních vlacích ČD a RegioJetu

Pendolino mezi Českým Brodem a Úvaly. Foto: České dráhyPendolino mezi Českým Brodem a Úvaly. Foto: České dráhy

Jízdenka OneTicket není vázána na konkrétní spoj, její nevýhodou je ale vyšší cena.

Po zhruba půl roce fungování vstoupila jednotná jízdenka na železnici (OneTicket) do další fáze. S příchodem července je možné jízdenku využít i v komerčních vlacích Českých drah a RegioJetu. Podle ministerstva dopravy tak OneTicket už pokrývá více než 99 procent všech železničních spojů v Česku.

„Přestože zapojení takzvaných komerčních spojů není pro dopravce povinné, jsme rádi, že se do systému hlásí. Výrazně se tak rozšiřuje možnost cestovat s OneTicket,“ uvedl ministr dopravy Karel Havlíček.

Komerční spoje, které dopravci provozují na své riziko bez dotací, jsou vypravovány především na trasách Praha – Ostrava a Praha – Brno. Už v červnu začalo v systému OneTicket fungovat i objednání místenek, a to pro povinně i nepovinně místenkové spoje. Za první měsíc se prodalo téměř dva tisíce místenek.

Jízdenka OneTicket není vázána na konkrétní spoj, její nevýhodou je ale vyšší cena. Například relace Praha – Ostrava se na příští dny prodává za 531 korun, zatímco jízdenka ČD stojí 369 korun a u RegioJetu cena začíná na 319 korunách.

Rutinní provoz systému OneTicket byl zahájen loni 13. prosince 2020, do letošního 13. června se prodalo téměř 350 tisíc jízdenek.

Počet zkontrolovaných jízdních dokladů OneTicket během přepravy dle jednotlivých dopravců (od 13. 12. 2020 do 13. 6. 2021):

Dopravce Počet validací
České dráhy, a.s. 228 213
ARRIVA vlaky s.r.o. 134 098
GW Train Regio a.s. 11 462
RegioJet a.s. 10 837
Leo Express Tenders s.r.o. 6 227
Ostatní 13 007

Pramen: MDČR

Tagy České dráhy OneTicket RegioJet seznam
120 komentářů