LOT_PRAGA_X-2021---WWW---III_728x90_new

Rychlík s jedním vagónem. České dráhy řeší výpadky na lince, na které v prosinci skončí

Lokomotiva řady 163 v čele osobního vlaku v Litoměřicích na pravobřežní trati z Lysé nad Labem do Děčína. Foto: České dráhyLokomotiva řady 163 v čele osobního vlaku v Litoměřicích na pravobřežní trati z Lysé nad Labem do Děčína. Foto: České dráhy

Podle Českých drah šlo o provozní opatření kvůli poruše vozu a výluky v Ústí nad Labem.

Pouze s jedním vozem vyjel včera rychlík Střekov z Ústí nad Labem do Kolína. Podle smlouvy s ministerstvem dopravy musí přitom České dráhy nasazovat na linku nejméně tři vozy. Podle dopravce šlo o výjimečnou situaci.

Na mimořádnost v provozu, kdy elektrická lokomotiva táhla jediný vůz, upozornil deník Zdopravy.cz jeden ze čtenářů, výpadek byl patrný i z rezervačního systému Českých drah v sekci řazení vlaku.

Rychlík Střekov s jedním vozem.

Rychlík Střekov s jedním vozem.

Podle mluvčího Českých drah Petra Šťáhlavského byl důvodem omezeného řazení souběh dvou nepříznivých situací: zvýšeného správkového stavu vozů v dané lokalitě v kombinaci s výlukou v úseku mezi ústeckými nádražími Střekov a Západ. „Pokud by souprava dojela až do plánované (nevýlukové) cílové stanice, byl by záložní vůz doplněn hned. V tomto případě, po vyřazení vozu pro závadu ve stanici Ústí nad Labem-Střekov, byl zajištěn náhradní vůz, jeho vystavení a návoz však bylo nutné zajistit z našeho depa v Děčíně. Než byl vůz z depa dopraven, uskutečnil se uvedený obrat vlaků ‚Střekov‘ bez této náhrady,“ uvedl Štáhlavský.

Podle něj by bylo alternativou počkat na náhradní vůz a vlak vést s větším zpožděním, případně ho zcela odřeknout. „Zvolili jsme však řešení s menším dopadem na cestující, byť s větším snížením kapacity a zároveň takové, které je ‚víc na očích‘,“ dodal. Cestujícím se České dráhy omluvily za komplikace.

České dráhy na lince R23 z Kolína do Ústí nad Labem přestanou jezdit 11. prosince, s novým jízdním řádu na trasu nastoupí RegioJet. Nový dopravce má zveřejnit detaily včetně ceníku na přelomu měsíce.

Tagy České dráhy R23 seznam
301 komentářů