Cestovní ruch Letecké společnosti Letectví Letiště

Ryanair začne létat z Prahy na Korfu, ruší linku do Maroka. V Praze bude mít pět letadel

Boeing 737-800 společnosti Ryanair na odletu z Prahy. Foto: Letiště Praha
Boeing 737-800 společnosti Ryanair na odletu z Prahy. Foto: Letiště Praha

Letecká společnost Ryanair spustí od června další spojení z Prahy do Řecka. Jednou týdně začne létat na ostrov Korfu. Už v květnu ale firma zruší jednu ze svých plánovaných 35 linek z Prahy: přestane létat do marockého Marrákeše.

Na Korfu bude létat Ryanair od 4. června do 24. září jednou týdně vždy ve čtvrtek. Odlet je naplánován na 12:45 z Prahy, přílet na Korfu je v 15:55, zpět letadlo zamíří do Prahy v 16:20. Ceny letenek zatím nejsou příliš atraktivní: zpáteční bez zavazadel přesahuje pět tisíc korun.

Na Korfu z Prahy létají přímo SmartWings, cena zpáteční letenky se u nich aktuálně pohybuje kolem sedmi tisíc korun.

Ryanair současně přestane v letním letovém řádu zajišťovat spojení do marockého Marrakéše. Poslední let je plánován na 3. května. Podle mluvčího Denise Barabase je to z obchodních důvodů. Do Maroka Ryanair létá z Prahy dvakrát týdně.

Letní letový řád Ryanairu zahrnuje celkem 35 přímých pravidelných linek z Prahy, z toho 5 nových spojení v letní sezóně. Ryanair bude létat také do dvou destinací, které pokračují nově i v létě, a do tří úplně nových dovolenkových destinací v Řecku. Spojí tak Prahu se Soluní, Rhodosem a nyní také s ostrovem Korfu. Irský dopravce očekává v Praze 2,7 milionu cestujících za rok. Firma současně potvrdila, že na svou základnu v Praze umístí další letadlo, lety bude nyní provozovat s 5 letadly

13 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Petra

Marrakech je nejlepší destinace, kam Ryanair létá. Letadla jsou vždy plná a byla by, i kdyby byly letenky jednou tak drahé. Na Korfu kupuji letenku z Bratislavy za 249 Kč.

Petra

Marrakech je nejlepší destinace, kam Ryanair létá. Letadla jsou vždy plná a byla by, i kdyby byly letenky jednou tak drahé. Nechápu. Na Korfu kupuji letenky z Bratislavy za 259 Kč.

vlada

Za 5 tis mi Raynair přijde hodně drahý. Člověk je u nich zvyklý na letenky do 2 tisíc za zpáteční…

BoBo

Do 2 tisíc za zpátečku jak kam… Madrid, Barcelona, Malaga je málo kdy pod 2 tisíce a ta letadla jsou plná. Malagu většinou člověk koupí krátce před odletem levněji od SmartWings. Alicante z Pardubic taky nebylo skoro nikdy pod 2 tisíce a bylo skoro plný. Ano pak jsou tu destinace které se skoro kdykoliv dají koupit za 259,- i pár dnů před odletem. 5 tisíc je nasazená cena, v akcích to bude půlka, když se to nebude prodávat bude cena padat. Kdoví jestli část letadla nemá blokované nějaká cestovka. Speciálně u Ryanair platí že cenu určuje trh.

Tomas

Naprosto správně, každopádně 5000 bych jim za Korfu nedal… Ve dvou lidech ze zavazadly to dělá zhruba 12400, za to se dá koupit all in.celá dovolená)))

Zdeněk

S cenou kolem 5000,-Kč za zpáteční letenku na Korfu, navíc ještě bez zavazadel, se může jít Ryanair vycpat.

Jan

Verte, ze letadlo poleti plne.

Nicky

Ceny stanovují s ohledem na ceny konkurence, pokud ta chce 7k, tak letenka s nimi za 5k vypadá jako docela fajn nabídka, i když třeba z Vídně se za ty peníze dá dostat i do NY.

vlada

Podle mě ne. Pokud bude létat Smartwings, tak ho spíš zaplní asi cizinci. Češi ale ne.

Bart

čecháčkům je ale úplně jedno, jestli poletí s českým Smartwingsem nebo s nějakou jinou, zahraniční aerolinkou. A je jim úplně jedno, jestli na ně letuška bude mluvit česky nebo anglicky. záleží jim hlavně na ceně. A Ryanair je levnější.

vlada

Ceny začínají za 5 tisíc. Až se letadlo bude vyprodávat, ceny budou už kolem 9, 10 tisíc klidně a to lidi nekoupí.

Speedy

Možná, ale určitě ne všichni za tuhle cenu.

Jirka B.

Sohlas. Nedavno jsem kupoval za 5 250 letenku na leto PRG – ZRH – LPA a zpet. S kufrem a svacinou.