Letecké společnosti Letectví

Ryanair začne létat z Prahy do Manchesteru. Chce být českou jedničkou

Boeing 737-800 společnosti Ryanair na odletu z Prahy. Foto: Letiště Praha
Boeing 737-800 společnosti Ryanair na odletu z Prahy. Foto: Letiště Praha

(Aktualizováno 19:00 o letový řád) Letecká společnost Ryanair spustí od zimního letového řádu nové spojení Prahy a Manchesteru.

Novou linku dnes oznámili zástupci firmy na tiskové konferenci. Létat bude devětkrát týdně. Z Prahy každý den ve 21:05, z Manchesteru v 17:25. V pátek a v pondělí letí ještě v 10:40 z Prahy a v 7:00 z Manchesteru.

Firma půjde do přímé konkurence s leteckou společností easyJet, která na této trase létá každý den. Čtyři lety týdně na stejné trase nabízí Jet2. Od příštího zimního letového řádu nabídne z České republiky celkem 34 přímých spojení. Už v předchozích týdnech firma oznámila další nové linky z Prahy, například do Bordeaux.

„Porosteme v Česku dál, chceme být českou jedničkou,“ řekla ředitelka obchodu a marketingu Chiara Ravara. Dosud je Ryanair podle počtu přepravených cestujících třetím největším dopravcem, z pozice tuzemské trojky vytlačil easyJet. Aktuálně má zhruba 15 % trhu.

Ryanair chystá velkou expanzi už od letního letového řádu, který začne 31. března. Namísto dvou letadel bude mít v Praze celkem 4 boeingy 737-800. Otevírá nové spojení do 11 destinací z Prahy, včetně například chorvatského Zadaru či Mallorky. „Uvidíme, jak se bude vyvíjet poptávka po letech do středomořských destinací. Pokud bude zájem, rádi otevřeme i linky do dalších míst, kam zatím z Prahy nelétáme,“ dodal mluvčí Ryanair Denis Barabas.

Ryanair oznámil zachování současných linek z Brna včetně nového spojení do Berlína, u Ostravy zůstane pouze u jediného spojení do Londýna. Stejně tak zůstanou obě linky z Pardubic do Londýna a Alicante.

Zimní letový řád z Česka počítá s celkem 34 linkami a růstem počtu cestujících na 2,7 milionů za rok. Celkem bude nabízet 147 letů týdně.

tagy
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Tom
Host
Tom

Pane Sůro, ten proklik k těm 11 destinacím kam se chystá Ryanair od letního letového řádu nově z Prahy létat, nefunguje. Respektive po jeho rozkliku se dostanete na tento článek o chystané nové lince Ryanu do Manchesteru.

Vlada
Host
Vlada

Jaká jedmosmerna letenka stojí tech cca 380kč?? Co je to za spoj (destinace)??

Martin
Host
Martin

Nejhorší je, že to jsou „snadné“ linky. Co takhle prohnat ty šmejdy z QS? Konkurence na letní dovolené je třeba jako sůl. A jednou týdně Mallorca je k smíchu.

Nekdo
Host
Nekdo

vskutku genialni business plan! kdy zakladate ajrolinky? 😀

Vojta
Host
Vojta

u Čechů, kteří v první i poslední řadě koukají především na cenu budou slavit úspěch..:)

Pavel Novák
Host
Pavel Novák

Věřte mi, že se Ryanair nestal jednou z největších aerolinek jen kvůli Čechům. Naopak zde bylo dlouhé období, kdy sem moc nelétali. Na cenu se dívá hodně lidí i na západě. Tam má Ryanair největší úspěchy.

Vojta
Host
Vojta

ano, máte pravdu, nicméně to nepopírá to, co jsem psal já..

Martin
Host
Martin

Chceš říct, že jsou kvalitativně horší než QS?

D.S.
Host
D.S.

Snad jednou otevřou nějakou linku do Portugalska, tam rozumné spojení zatím chybí.

Vlada
Host
Vlada

Do portugalska nikdy nebude jednosměrná letenka pod 1.500kč. Na to zapomente

D.S.
Host
D.S.

I těch 1500Kč by byl velký posun oproti současnému stavu. Ale například na linkách Ryanairu z Polska se dají celkem běžně najít letenky i s cenou pod těch 1500Kč.

Daniela Řeháková
Host
Daniela Řeháková

Manchester-Praha létá ještě Jet2.com, pokud se něco aktuálně nemění.

moston
Host
moston

Takže Pardubice-Londýn končí? :o)

olsei
Host
olsei

„Do druhého největšího britského města bude firma létat devětkrát týdně“
– druhé největší britské město je Birmingham

asdf
Host
asdf

o Birminghamu se ve slusne spolecnosti nehovori.

Poudy
Host
Poudy

No já nevím, ale Manchester není ani na místě třetím, čtvrtém nebo pátém. Nedalo mi to a tak jsem našel že Manchester a Liverpool s jejich okolím jsou druhou největší britskou aglomerací, tak by to pan Sůra mohl formulovat třeba takto.

Marek
Host
Marek

V Británii jde o „hrabství“ (obdoba českého okresu). Do hrabství Greater Manchedter ale Liverpool nespadá.

Křišťálová lupa

Zdopravy křišťálová lupa

PartneřiCSCARGO
RSD
czechtoll