Ryanair spustil velký nábor pilotů, přijme jich 2000. Kvůli chystané expanzi a novým letadlům

Boeingy 737-8200 v barvách aerolinek skupiny Ryanair Holdings. Foto: RyanairBoeingy 737-8200 v barvách aerolinek skupiny Ryanair Holdings. Foto: Ryanair

Irský dopravce hledá do kokpitu hlavně první důstojníky, na post kapitána povýší stávající piloty ze svých řad.

Letecká společnost Ryanair začala s náborem dvou tisíc nových pilotů. Podle svých slov je potřebuje na další růst, který firma očekává s obnovením poptávky po létání po pandemii koronaviru.

Velký nábor dnes oznámil Ryanair v tiskové zprávě. Firma hledá kandidáty na pozici prvního důstojníka (first officer), tedy v podstatě i piloty bez zkušeností. Na pozici kapitána očekává posun svých stávajících zaměstnanců. Výcvik má začít ještě letos, aby noví piloti byli připraveni na příští léto. Podle podmínek náborového programu vyžaduje alespoň licenci typu Frozen ATPL.

„Máme objednáno 210 nových letadel a očekáváme velký růst. Proto potřebuje i nové piloty,“ vysvětlil personální ředitel Ryanairu Darrel Hughes. Firma, která je aktuálně největším evropským leteckým dopravcem, chce do roku 2024 zvýšit počet cestujících na 200 milionů ročně.

Ryanair je zatím prvním evropským leteckým dopravcem, který po vlně propouštění oznámil nábor nového personálu. K velkému rozšiřování počtu zaměstnanců začíná již docházet v USA, kde se letecká doprava na vnitrostátních linkách vrátila už k počtu cestujících před pandemií.

Tagy Ryanair seznam
34 komentářů