umbrellamobility
umbrellamobility
umbrellamobility
Cestovní ruch Letecké společnosti Letectví Letiště

Ryanair slaví v Praze pětimiliontého pasažéra, nabídl letenky za stokoruny

Letadlo Ryanairu na pražském letišti. Pramen: Letiště Praha
Letadlo Ryanairu na pražském letišti. Pramen: Letiště Praha

Nízkonákladový letecký dopravce Ryanair dnes v Praze odbavil pětimiliontého cestujícícho od opětovného vstupu na český trh v dubnu 2014. Tehdy zahájil provoz linek z Prahy do Dublinu a na londýnský Stansted. Přivítání „kulatého“ cestujícího oznámily Letiště Praha a Ryanair ve společné zprávě.

Pětimiliontý zákazník cestoval na letu Ryanairu z Prahy do Rigy, která je součástí letního letového řádu. V něm nabízí Ryanair z Prahy celkem 31 linek, na kterých plánuje přepravit přes 2,4 milionu cestujících. V Praze má umístěna čtyři letadla.

„Ryanairu si velmi vážíme jako důležitého obchodního partnera a máme radost z jeho úspěchu, kterého na linkách operovaných z Letiště Václava Havla Praha dosahuje,“ uvedl šéf letiště Václav Řehoř. Podle něj je Ryanair v Praze třetím největším dopravcem, pokud jde o počty cestujících. Před ním jsou Smartwings a ČSA.

Vztahy letiště s irskou nízkonákladovou společností ale nebyly vždy ideální. Ryanair už na přelomu dekády v Praze působil, kvůli letištním poplatkům se ale s letištěm rozkmotřil a na podzim 2010 z české metropole odešel.

Nyní označila firma pět milionů cestujících za významný milník. V rámci oslavy nabídla na říjen letenky za cenu začínající na 459 korunách. Rezervace musí proběhnout do sobotní půlnoci na stránkách dopravce. Jeho mluvčí Denis Barabas přitom vyjádřil názor, že se tyto letenky rychle vyprodají.

20 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
aviojan

Ano, Ryanair svou dopravní a ekonomickou politikou v podstatě určuje chod dopravního letectví v Evropě. Pan ředitel Řehoř svým nadšením z úspěchů Ryanairu chtěl vlastně říci „Jen houšť, chlapci, máme z vás radost a hlavně je váš úspěch především naším úspěchem !!!“. Tím je vlastně řečeno vše…

Tom

Pan ředitel Řehoř, touto diplomatickou řečí bude mluvit, i když se to nebude týkat jen Ryanairu. Stejně jako drtivá většina ředitelů jiných letišť. Naprosto normální diplomatická řeč, pro někoho „PR plky“ o ničem…

Webster

Díky za tip! Koupeno do Rigy na 3. – 5. října za 968 Kč! Na letenku z Prahy skvělá cena.

Ulafme

Tak si ten dobytčák užijte…

Jen tak

ten dobytcak je uplne stejny v klm, air france a dalsich.

to jen tak naokraj.

Gajda

A tip na to kdo má z Prahy na linky po Evropě nějak výrazně lepší economy by byl?

Jen tak

pokud se budeme
bavit o mistu na nohy, tak klm… za symbolicky priplatek mas 10cm k dobru.

a je to fakt znat.

Gajda

Dejme tomu, ale to je KLM a ty lítají jen do Amsterodamu. V první řadě má i Ryanair místa až až a počet destinací napřímo z Prahy je přeci jen mnohem bohatší. Mám 186 centimetrů a v těch novějších letadlech s novejma sedačkama nemám sebemenší problém a s tím Sky interiorem se mi i to letadlo líbí. Neřekl bych, že je to hnus. Air Baltic jsou na tom třeba taky s místem líp na všech sedadlech, co se A220 týče, ale nehanil bych Ryanair jako něco hnusnýho s málo místem. Mě se osobně zase nelíbí interier Wizzu, ale ani u… Číst vice »

Ulafme

Neděkuji.
S tímhle ani zadarmo…

Pavelsk

A nutí někdo někoho snad letět s ním ? Nebo je jen potřeba psát odborné komentáře….

Milan

Pokud ale budou komentáře jen pochvalné a děkovné, bude to mít vypovídací hodnotu jako na portálu „nejřemeslník“.. I když je pravda, že by tam, když kritizuju, měl být taky důvod proč kritizuju.

Panelák

Speciálně u Ryanairu jsou obvykle „kritické“ komentáře jen kompilací hejtů z internetu. Některé lidi prostě existence Ryanairu „sere“, stejně jako jiné existence Regiojetu.

Ulafme

– Pokud mi šéf nějaké firmy nadává (aniž bych měl s ním nebo tou firmou něco společného) a podle něj „patřím ke zdi a zastřelit“, tak jaký vztah to asi vybuduje?
– Nemám důvod podporovat firmu, pro kterou jsou „služba“, nebo chcete-li „servis“ sprosté slova
– Nemám důvod podporovat firmu, která zavedla standard „dobytčák“, čímž myslím její produkt celkově
– Tohle je subjektivní, ale jejich kabina je podle fotek to nejodpornější, co se v osobní letecké přepravě kdy vyskytlo. A to si dovolím tvrdit, že jsem viděl fotky naprosté většiny společností, které existují nebo existovaly.

Stačí to na začátek takto?

Jen tak

Dekujeme, ze to víme 🙂

Jen tak

a ted k veci … muzeme si o lowcostech myslet, co chceme, ale práve diky nim muzeme za smyslupné ceny i u klasických dopravců, a diky nim stojí letenka v Y smesne penize.

Pavelsk

Přesně tak.

Ulafme

A teď k věci: je low-cost a „low-cost“. Srovnávat takový Norwegian s Ryjánem je asi jako srovnávat, řekněme v roce 1989 Škodu Favorit a Trabanta.
Oběma jste se tak nějak z Ostravy do Prahy dostal, ale jestli nevidíte rozdíl, je debata zbytečná…

Jen tak

ryanair v economy pitch 30, norweigan 29.

co je vetsi dobytcak?

Michal

U norwegianu taky ale nekoupís běžné letenky za 10 eur… Takze ano, to nelze zrovna srovnávat. Mmj norwegian ma palubní servis dražší a omezeně jsi než Ryanair 😉

Panelák

Ano, to je přesně ten přehled hejtů z internetu, o kterém hovořím nad vaším příspěvkem :-)))

Partneři


Czechtoll

pst
podcast