egoe-plus
Letecké společnosti Letectví Letiště Zprávy

Ryanair od podzimu spojí Prahu s francouzským Bordeaux

Letadlo Ryanairu na pražském letišti. Pramen: Letiště Praha
Letadlo Ryanairu na pražském letišti. Pramen: Letiště Praha

Nízkonákladová letecká společnnost Ryanair dnes oznámila, že na podzim přidá na pražském letišti Václava Havla další linku. Dvakrát týdně bude létat do francouzského Bordeaux. Linka bude spuštěna s příchodem zimního letového řádu 27. října.

Letadlo Ryanairu bude do Bordeaux létat z Prahy vždy ve čtvrtek a v neděli. Město na jihozápadě Francie se stane 32. oznámenou destinací irského dopravce na letech z Prahy. Číslo 31 dostala Mallorca, kam firma začne z české metropole létat v červnu.

„Nová linka do Bordeaux zapadá do naší strategie rozvoje výjezdového cestovního ruchu z České republiky do destinací ve Francii i ostatních zemích,“ uvedl předseda představenstva Letiště Praha Václav Řehoř. Letiště odhaduje, že spojení využije přibližně 35 tisíc cestujících ročně v obou směrech.

Prodej letenek byl již zahájen na webu dopravce. Na trase Praha – Bordeaux dosud létá Volotea, která nabízí lety dvakrát, v některých měsících třikrát týdně.

Ryanair dnes oznámil další velkou expanzi ve Francii, otevírá novou základnu v Toulouse, kam umístí dvě letadla a otevře celkem jedenáct nových linek. Společně s expanzí v Bordeaux a Marseille jde celkem o 50 nových spojení.

 

3 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Tom

Ryanair se v případě své expanze v Bordeaux pouští do konkurenčního boje s EasyJetem, který si od roku 2018 založil svoji novou základnu v tomto francouzském městě, z něhož začal loni nově létat do Tel Avivu, Luxemburghu, Heraklionu (pouze v letní sezóně), Bastie, Catanie, Fara a Londýna/Southendu.

T.H.

Expanze Toulouse, Bordeaux, Marseille… O´Leary čuje ekonomické problémy u Volotea, popř. ji do nich chce dostat? 🙂

Thomas

Rozhodne to tak vypada Naproti tomu ale Volotea hlasi rekordni zisky, takze boj o cestujici by to mohl byt zajimavy a tomu by mohly odpovidat i ceny letenek. Oproti A319 bude mit Ryan s osmikilem daleko vetsi sedackovou kapacitu. Jsem zvedav 🙂