Ryanair expanduje v oblasti údržby letadel, otevřel nové hangáry ve Vratislavi a Kaunasu

Letadla společnosti Ryanair, ilustrační foto. Pramen: RyanairLetadla společnosti Ryanair, ilustrační foto. Pramen: Ryanair

Oba objekty pojmou čtyři letadla současně. Každý hangár zaměstná na 300 vysoce kvalifikovaných pracovníků.

Letecká společnost Ryanair otevřela dva nové hangáry pro údržbu letadel. Jeden na letišti v litevském Kaunasu a druhý v polské Vratislavi (Wroclaw). Pro obě letiště jde již o druhý takový objekt irského nízkonákladového dopravce.

V obou nových hangárech je možné pracovat na čtyřech letadlech současně, umožňují to jejich plochy o velikosti osmi tisíc metrů čtverečních. Celková investice do obou zařízení údržby dosahuje částky 45 milionů eur, což je v přepočtu více jak jedna miliarda korun.

Jeden takový objekt vytvoří pracovní místa pro až 300 zaměstnanců. Ve Vratislavi tak Ryanair zaměstná v segmentu údržby celkem 550 vysoce kvalifikovaných mechaniků. Vratislavské servisní centrum Ryanairu (WAMS) vzniklo v roce 2017 a zodpovídá za zimní servis a údržbu flotily společnosti. Nový hangár centru umožní zdvojnásobit dosud poskytovanou kapacitu.

Letecký průmysl v Polsku zaznamenává dvouciferný růst

„Dokončení dalšího hangáru WAMS ve Vratislavi je výbornou zprávou nejen pro naše letiště, ale pro celý letecký průmysl v Polsku, který již nyní zaznamenává dvouciferný růst. Neustále expandující přítomnost Ryanairu na našem trhu tento proces jen urychlí. Jsme velmi rádi, že kromě rozšiřování nabídky letů investuje dopravce také do infrastruktury,“ uvedl viceprezident vratislavského letiště Przemysław Myszakowski s tím, že na léto zabázuje Ryanair ve Vratislavi již páté letadlo.

Kaunas chce v letecké údržbě dále růst

Litevské centrum údržby Ryanairu KAMS bylo založeno v roce 2013. Rovněž má na starosti zimní servis flotily a nový hangár stejně jako ve Vratislavi zdvojnásobí jeho současnou kapacitu.

„Letiště Kaunas je již nyní předním poskytovatelem služeb letecké údržby v pobaltském regionu a tato pozice bude nepochybně dále posilována. Je to výsledek důsledné činnosti letišť,“ řekl litevský ministr dopravy a komunikací Marius Skuodis.

Tagy FR Kaunas Letiště Vratislav Ryanair údržba letadel Vratislav WRO Wroclaw
4 komentáře