ŘVC dokončilo modernizaci přístavišť v Litoměřicích

Přístaviště osobních lodí Litoměřice. Pramen: MDČRPřístaviště osobních lodí Litoměřice. Pramen: MDČR

Modernizací prošlo přístaviště osobních lodí na Lodním náměstí i pár desítek metrů vzdálené přístaviště malých plavidel na bočním rameni Labe.

Ředitelství vodních cest (ŘVC) po necelém roce završilo modernizaci dvou přístavišť na Labi v Litoměřicích. Důvodem pro stavební akci za 32 milionů korun bylo „zvýšení bezpečnosti a pohodlí pro zastavení rekreačních i osobních lodí“.

Modernizací prošlo přístaviště osobních lodí na Lodním náměstí i pár desítek metrů vzdálené přístaviště malých plavidel na bočním rameni Labe.

Na přístavišti pro osobní lodě byla jedna nástupní plocha snížena o jeden metr, aby umožňovala snadný nástup cestujících i na menší osobní lodě. Přípojka elektrické energie umožní lodím vypnout dieselagregáty.

Původní nestabilní molo na plastových plovácích v přístavišti malých plavidel bylo rozebráno, na jeho místo bylo namontováno nové plovoucí molo tvořené železobetonovými plováky s dřevěnou palubou o délce téměř 60 metrů. Mezi sedmi šikmými výložníky bude moci stát až 14 rekreačních plavidel.

Na místě molo drží dvě ocelové dalby zavrtané do skalního dna. Novinkou jsou také přípojky elektrické energie a pitné vody ke každé lodi a bezbariérový přístup po lávce.

„První nové přístaviště letošního roku otevřeno. Symbolicky v Litoměřicích, které jako jedno z nejstarších královských měst bylo od počátku spjato s plavbou na Labi,“ uvedl ministr dopravy Martin Kupka. Doplnil, že letos již běží nebo budou zahájeny práce na 15 přístavištích pro rekreační plavbu na Labi.

Tagy přístaviště Litoměřice rekreační plavba ŘVC
Žádné komentáře