Rusové po vyhlášení mobilizace rychle vykoupili letenky do zahraničí

Airbus A320 společnosti Aeroflot. Foto: AeroflotAirbus A320 společnosti Aeroflot. Foto: Aeroflot

Ruští dopravci vyvrací informace o tom, že nesmějí prodávat letenky mužům, kterých se může týkat povolávací rozkaz.

Zpět na článek
Odebírat
Upozornit na
guest
85 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
KAREL III.

Ktery dement z redakce napsal , tento dementni server poradi jak se dostat do RF. Kurva premysli tam nejaky idiot jak zbytecne podnecujete lidi k nenavisti? Omluvte se verejne rozsahlym clankem. Povazuji to za kretenismus z vasi strany!

Josef

no dobře taky názor, ale proč se zde chováte sám jako dement? Takto chcete podpořit jakousi váhu vašeho názoru? Snad jste se z toho co jste včera požil už vyspal.

Armando Andreoli

Škoda, že se autor článku nezdržel poznámky na konci článku. Rád čtu zdejší články, které probírají téma dopravy, nikoliv politické výlevy tendenčního rázu. Není mi lhostejno, že v nejnovějším konfliktu trpí lidé a to na obou stranách. Až s časovým odstupem lze hodnotit, čí zájem byl, rozvrátit stabilitu v Evropě a vystavit lidstvo největší hrozbě zániku od dob studené války. Nejsem rusofil ani netoužím po životě v Rusku a už vůbec ne na Ukrajině. Ukrajinu, kterou mnozí vehementně brání, jsem několikrát navštívil. Je to země svými poměry na hony vzdálená hodnotám EU. Samotná EU se však také hodnotově vyčerpala a… Číst vice »

Lukas

„Nejsem rusofil…“
To nemusite by, jste jen bezny kolaborant.

Milan_86

Rudý bolševický nok.

Jack

Tomio taky nechce válku… Víte, problém Ruska je v tom, že neví, kde začíná a kde končí. Ivan Hrozný, Petr Veliký, Kateřina Veliká, Mikuláš II., Stalin, Chruščev, Brežněv a teď Vládík – všichni mají společné to, že bránili sovětské, chcete-li, ruské zájmy. To je asi tak všeobjímající termín jako ochrana tradiční rodiny nebo tradičních hodnot… Pod to můžete schovat naprosto všechno, co se Vám hodí a kdykoli z toho vybrat, co se naopak nehodí. Ochránce tradičních hodnot VKml. se rozváděl. Je rozvod tradiční? Je rozvrat rodiny kvůli někomu dalšímu tradiční? Takhle kdysi existoval zákon na obranu republiky… Ten si jistě… Číst vice »

Radim

Nemas rad tendencne poznamky a sam si tu vylial jak… 🤦

Josef

Tak si to velice velice zjednodušme: posunu plot do vaší zahrádky a jako bonus si odtáhnu vaší sekačku na trávu. A co vy na to? Začnete se mnou diplomatická jednání i když víte, že jsem to samé už udělal sousedovi na druhé straně? Asi jo. Přece nebudete přilévat olej do ohně. Teda kobouk dolů.

Pája

Tohle myšlení je kupodivu rozšířeno v Německu – představy typu „Ukrajina Putinovi ustoupí a bude klid“ je v tomto státě obzvlášť zvláštní. Hitler snad pokoj dal? Čím se vlastně Hitler a Putin doopravdy od sebe liší? Knírkem?

Sten Meller

Myslim, ze pan Andreoli, po vzoru dalsich prorusacky pseudopacifistu a vojenskych expertu, by v ten okamzik zacal hledat pravdu, ktera je vsak vzdy nekde uprostred.

Pája

Pokud jste starší ročník a rusky umíte už ze ZŠ, tak si taky přesně pamatujete, že – bratrská pomoc = okupace – Sovětský svaz náš vzor nám mnohokrát názorně ukázal, že pravda je jen název novin, v podstatě dříve se o tom lidé přesvědčovali prakticky několikrát za den – nejkvalitnější výrobky na světě se vyrábějí samozřejmě v CCCP, protože tento stát vyrábí nejvíce oceli na světě – v CCCP je nejvyšší životní úroveň na světě – Moskva je nejkrásnější město na světě – už nemám sílu pokračovat ve vzpomínkách, každopádně dodnes když mně někdo pozdraví Zdrastvujtě, skolko časov?, hned ze… Číst vice »

Joe

Zdalipak si i ti různí zetkový fluenceři ajiní podporovatelé operace, žíjící v zatuchlých evropských státech, koupili jednosměrku do Moskvy, aby podpořili bratry ve zbrani? To je najednou ticho po pěšině, že? Doufám, že ten gymnasta a Ovečkin vyfasujou první linii. Můžou ukázat jak jsou mrštní v praxi.

kakov

Tak já doufám, že už mají sbalenou plnou polní, a jsou na cestě do RF, když je povolal ten nejgenialnejsi světový vůdce, tak přeci je hloupost zůstávat v tom prohnilém a nepřátelském západě

Jan z Rokycan

No a doufám, že poletí zásadně Tupolevem nebo Iljušinem a ne imperialistickým Boeingem či Airbusem.

Otansiho

Rozumní a prozápadně myslící občané už dávno Rusko opustili.

Pája

Máme relativně kousek od baráku pracovitý pár z Ukrajiny. Bydlí tu i s dětmi už léta, ona lektorka angličtiny, on má stavební firmu, oba umí vzít za práci a z války jsou nešťastní i proto, že část lidí z jejich rodiny jsou Rusové. Nezlobí se na ně, zlobí se na Putina a tu jeho sebranku věrných. Moc by zase chtěli normální klid a ne se denně bát o své blízké kvůli šílenému dědkovi, který místo trávení důchodu na svojí dače (chatě) dělá bor… hned v několika zemích a hraje si na cara. V těchto zemích se žije jinak, ale to… Číst vice »

MildaIV

Na straně Ukrajiny bojují jak Ruské tak Běloruské legie. Obyvatelstvo na Donbase ja víceméně ruskojazyčné. To samé Charkov. Všichni teď nenávidí Putina.

Pája

Jo, ale já narážel na fakt, že běžní chlapi z Ukrajiny si občas vzali holky z Ruska. Co teď mají dělat jejich děti, případně vnoučata? Zastřelit kvůli Putinovi maminku nebo babičku, tátu a nebo dědubkdyž se o ně starali a mají se moc rádi? To je přece blbost, ne? Takových rodin je. Nabízí se paralela v prvorepublikové ČSR. I my jsme ve vzdáleném příbuzenstvu měli česko – německé manžele, kterým osud štěstí nepřál…a přitom se ničím neprovinili. Dva lidé se měli rádi, vzali se měli děti, problém byl patrně v tajemném lese. Na jedné straně lesa bylo území ČSR, z… Číst vice »

Lysimachia

Když vidím tu fotku: už vrátil AFL ta ukradená letadla?

Gwann

To byla recnicka otázka, ne?

Jejich kradez navíc legalizoval gosudar a tudíž nejde o krádež.

Traveller

Jasně že ne, pořád létají. A větší pravděpodobnost je že jim všechna ta letadla postupně spadnou než že to vrátí.

Haim

Některé ty letadla se ty letecký společnosti snaží vrátit. Nicméně musí žádat o souhlas Rosaviacii (tj. gosudara) a zároveň to i díky sankcím je technicky dost složitý takový přelet zorganizovat.

Oni si ty aerolinky, na rozdíl od vlády, uvědomují že to takto není kosher a je jim jasný že ty západní leasingovky budou jednou ještě potřebovat.

Václav

Putin nemusí mít strach. Stačí když povolá Ovečkina, ten je lepší než 100 Rambů. :⁠-⁠)

Jakub

já tedy prosím o tu radu, děkuji

woobob

Jsem zakomplexovaný ruský troll. Napište mi.
woobob@seznam.cz
77.242.89.69

L. T.

Ziju v Jizni Africe a doufam, ze se sem ta svoloc moc nepohrne. Nemam nic proti tomu, aby JAR poskytla domov Rusum, kteri maji strach z rezimu a jsou jim omezovani. Nemam ani problem s tim, aby sem prichazeli ti, kteri maji strach z narukovani. Ale obavam se, ze drtiva vetsina z techto ruskych ‚utecencu‘ nekam uprchne a z pohodli svych novych pribytku bude vyrvavat ‚Slava Rusku, slava Putinovi, Zapad je zkazeny a brzy zanikne‘. A takovym odpadem si nepreji zapleveleni ani me prenadherne zeme, ani jinych statu ve svobodnem svete.

Pepa z tratě

Dobrý komentář. Krysy už se oklepali a začínají vylézat z kanálů. Velmi rád jim z cestou na východ taktéž pomohu.

Shotoushek

Asi bych sednul na první let někam ke gruzínské nebo kazašské hranici a rychle zmizel přes pozemní přechod. Letenky se dají nějak uplácat podle Avia Sales.

Lukino

Řekl bych, že už je pozdě. Začnou je otáčet u pasové kontroly. Tipuji, že ti co odletěli „prvním raním“, tak můžou slavit. Bude docela sranda jak letadla do Ruska teď prořídnou co se týče obsazenosti.
Uvidíme jak se lidem podaří dostat přes hranice, případně na tom začne někdo rýžovat třeba převoz do Kazachstánu.
Emirates mají první volné lístky do Economy až 28. září.
Nicméně nejprve si mají Rusové udělat pořádek doma, tímhle utíkáním se tam nic nezmění, oni odletí pryč a ještě jsou schopni toho jejich Cara podporovat, to člověk nepochopí.

David

Hlavně mít ve své zemi Russaky znamená mít záminku pro invazi/’referendum‘ k odtržení.

Gwann

Jo jo, podobnost s Helmuty pro WW2 ciste nahodna

Cestovatel

Z aktuálně probíhajících dovolených Rusů v Turecku se vrátí domů zřejmě málo lidí. Určitě je jich tam teď spousta, co řeší dilema návratu.

Geralt

Pro rusáky bych uzavřel hranice. Ať si doma sjednají pořádek, a ne že budou utíkat.

Josef

Souhlas. Takhle by se měli pochlapit. A ne odjet do Švýcarska a tam naříkat jak je na ně západ zlý.

Slosor

Hlavně že Čechoslováků emigrovalo po roce 1968 na 300 tisíc. Taky nám měl západ zavřít hranice s tím, že si máme sjednat pořádek doma sami?

Gwann

A CSSR útočila na sousedy a vyhrožovala jim jadernými zbraněmi? Přičemž se naši emigranti jistě chovali v zahraničí jako cunata a chválili stranu a vládu.

Fakt, myslitel

Josef

A kolik z nich potom plivalo na země které je přijali? Pořádali jakési demonstrace a jinak škodili? Já tady vidím rozdíl. Ale netvrdím, že všichni Rusové. Ale někteří šup na Západ a potom si hrát na vlastence…

Slosor

Já naopak považuji imigraci inteligentních vzdělaných Rusů za pozitivum. A stejný názor zřejmě mají na západě včetně USA, kam Rusové normálně cestovat mohou. Nevpouštějí je téměř jen chudé východní země jako Polsko a Pobaltí. A troufám si tvrdit na základě osobní zkušenosti, že většina Rusů v ČR byla proti Putinovi už před válkou.

Pezos

Nedávno byl na nějakém slovenském serveru rozhovor s údajně „prozápadním a liberálním“ Rusem. No, držel se asi 10 vět. Pak spustil kolovrátek o tom, jak zápaďáci Rusům ubližují, jak mají povinnost (!) přijímat ruské emigranty a nakonec pohrozil, že zrušením turistických víz by se Rusové mohli naštvat.

Josef

Ano souhlas, ale jen inteligentních vzdělaných Rusů. Ale i tak to není povinnost. Důvěřuj, ale prověřuj.

Dizgrafyq

Ono to možná bude tím, že USA nemají s Rusy stejné zkušenosti jako ty chudé východní státy. V NYC netvoří Rusové 40% obyvatel jako v Rize nebo Talinu a nerozcapují se, jako by jim to tam patřilo.

Gwann

Já nevím jak většina, na to nemám data, mne stacila jedna cca 30leta kolegyně. Sice vystudovala tady, na plno věcí v Rusku nadávala, ale purin byl bůh a vše v Rusku je lepší než jinde.

Prostě na hlavu….

A ano, jsou i pozitivní případy. Ale přinejlepším to je 50 na 50.

kakov

Tak ji poraďte, ať si koupi letenku do RF a už se nevrací

Jack

To, co říkáte, platilo pro Rusy, kteří utekli již dávno. Měl jsem několik kolegů v bývalé práci, kterým bylo okolo 40 a v ČR bydleli již delší dobu právě kvůli režimu. Plánovali, jak sem dostat i své rodiče. V současné práci mám mladší kolegy okolo 25, kteří mají rodiče pod vlivem Kreml TV a hltají ty jejich žvásty. Cca 4 roky zpátky jsem potkal několik Rusů v USA, kteří tam taky utekli a styděli se, když se začalo mluvit o režimu (nikoliv o zemi jako takové). Bylo totiž vidět, že se jim stýská, ale nechtějí se vrátit právě kvůli tomu,… Číst vice »

Haim

Dovolím si nesouhlasit. Nevím kolikrát jste v životě měnil zemi trvalého bydliště. Já párkrát ano a jednoduchý to rozhodne není i když znáte jazyky a odcházíte na předem domluvené místo a s finanční rezervou za zadá. Většina Rusů bohužel žádný cizí jazyk na slušné a lepší úrovni nezná (asi tak jako v ČR), v zahraničí na ně nikdo nečeká a finanční rezervy mají nízké… Navíc i z Ruska získat povolení k dlouhodobému pobytu v jiné zemi než Kazachstán/Bělorusko taky není zrovna lehký. Já mám v Rusku opravdu hodně známých, kamarádů, bývalých kolegů, z nich tuto válku nepodporuje nikdo (kdyby ano,… Číst vice »

Georg

blbej priklad, cechoslovaci v 1968 byli to, co je dnes ukrajina.

Kotoul Brno

ČSR nebyla agresorem, to si dost plete situaci

Blume

To jo, o tom zadna, ale jak by mel obycejny Rus teda zacit?

none

Obycejny Rus veri a podporuje Putina. Takze je spokojen a je rad. Neobycejny Rus je radeji sticha a preziva. Stejne jako u nas do roku 89. Kdo si hledel sveho, mel klid. V podstate mu nic nechybelo. V Rusku je 20 let lid masirovan propagandou, takze doted si tutove par desitek procent lidi skutecne mysli, ze je Putin brani pred zapadem. A jak vidi, zapad podporou Ukrajiny vlastne utoci na Rusko… Doted rusky vojaci byli z nejakych pochybnych ruskych vesnic, nikomu tedy nechybi. Ted se to bude menit. Neni mozne hodnotit rusaky podle nasich meritek. Neptaji se, nepremysli, berou realitu… Číst vice »

Haim

A ono je to v ČR jinak?! Stačí pár postů na Facebooku a nemalá část společnosti jim uvěří a bere je za realitu. A teď si představte že to slyšíte od rána do večera, velmi promyšleně, do sebe zapadající. Mám několik známých Čechů, vzdělaný mladý lidi a po roce v Rusku začali taky ten jejich narativ… Je těžký se tomu bránit. Opravdu bych Vám všem doporučil si to někdy vyzkoušet. A navíc je ten faktor, že nikdo nechce věřit že on je zlý, že přece by jejich ruská vláda neudělala něco tak špatného, když oni sami jsou tak hodný (a… Číst vice »

Lukino

Jak pochopit Ruský režim:
1. Vezměte prohlášení Peskova
2. Otočte ho o 180°
3. Počkejte 2 týdny
4. Hotovo

X 1

A jak by řekl šéfkuchař Babica: … a když nemáš Peskova, tak tam prdni Lavrova nebo Babu Vangu. 🙂

Lysimachia

Ruská diplomatická škola: „To rozhodně popíráme!“

Gwann

Rus to popřel, takže je to tak 😉
Jen je otázkou ta údajná podpora akcím Vladimíra Vladimíroviče.

Pezos

Hláška že satirického účtu, parodujícího ruskou propagandu: „Nevěřte ničemu, pokud to Kreml nepopřel“.

Tom

Chtěl bych redakci velmi poděkovat za péči o tento typ našich spoluobčanů !!! Obdivují diktátora, ale rádi využívají všech výhod demokracie.

Gwann

a strašně se jim zároveň nelíbí, když jim někdo něco nařizuje.
inu, mají pořádný zmatek v hlavě….

Jiří Kocurek

Určité typy lidí budou obdivovat jakéhokoliv diktátora, protože jen ten podle nich udělá pořádek. Nechci ale vědět, co znamená ten jejich pořádek … mrtvoly na ulici?

Leinad

Prostě aby je někdo vodil za ruku. Žádná exekuce, žádná nezaměstnanost, reálný socík osmdesátých let (stačí držet hubu a krok), k tomu nejlíp příbuzného co posílá prachy nebo bony.

Jack

Pozor! Vodit za ruku jen tam, kam chtějí a v tom, v čem chtějí. Jak říká Gwann: nelíbí se jim, když se jim věci nařizují nebo když jim někdo ke svobodě slova přibalí i tu druhou část, tzn. odpovědnost za vlastní slova a činy – když se stane, tak i tu trestní.

Y.K.

To už patří k zúženému vidění světa. Že pak sami skončí na šibenici je vůbec nenapadne, oni vidí jen krocení těch ostaních co jim nejsou po chuti.

Bob

Prosím, poraďte i občanům SR, tam je to snad ještě horší…. Děkuji

Gwann

tak aby si 50% obyvatelstva přálo výhru nácků nad svým vlastním sousedem, je síla.
Je mi z nich smutno….

robert

Jako vážně??

Gwann

V jakémsi průzkumu min než týden zpět to vyšlo přes 50% ve prospěch nacku.

Taky koho volí…klerofasistu cernogurskeho, neonacistů kotlebu, populistického proruskeho mafiana Fica, jeho trochu lepší klon Pellegriniho, partičku kolem Kollara…naše ano je snad proti tomuto i fajn strana…

Lysimachia

No horší než Kotlebovci je ta partička Republika kolem Uhríka a Mazurka, ty jsou daleko rafinovanější.

Gwann

Tak dno se dá vždy prorazit, že…
Ale ať se tihle šmejdi stepi, pak budou dost možná pod 5%

Jakub

Za ten dovětek velká pochvala! 🙂

Leinad

Ani ne, raději bych výraznější rozlišení zprávy a názoru. 🙂 Kdyby to napsal autor sem do diskuse, dal bych mu zelený palec.

Pája

Tak tak, lidi si mají pomáhat 😄

Kubrt

Každý, kdo nemá v hlavě místo mozku pelmeně, to pochopí i bez grafického rozlišení 😉

Georg

pro odliseni zpravy a nazoru je to psane kurzivou a myslim, ze jste dostatecne pochopil, ze to neni soucasti zpravy, ne?

Leinad

Evakuačním letadlům bych udělil pár výjimek, když je jinak normálně prakticky zastavený provoz.

Ondra

myslíte, že jde o evakuační letadla ? Ať si zůstanou doma, když se jim tam do teď líbilo.

Josef

Ano a jestli se jim nelíbí co dělá Putin musí se „postarat“. Jinak než zespoda to nepůjde.

Jiří Kocurek

Na Kubě je hezky a lodí s plachtou se dá na tu Floridu dostat taky, moře je tam teplé. Ovšem pobřežní stráž bude mít jisté výhrady proti takovému nelegálnímu vstupu do země.

Pája

Buďme upřímní – to letadlo by stačilo JEDNO. Klidně Cargo. Putina a nejbližší věrné evakuovat někam daleko na nějaký hnusný ostrov a doživotně. Bez možnosti návratu. Ani nemusí přistávat, stačí bedny s padákem. Myslím, že doživotně je střežit by svět vyšlo ještě lacino a zároveň by to byl „jasný signál“ pro podobné zrůdy. (Omlouvám se všem za nedopravní příspěvek, já prostě musel)

Gwann

Země Františka Josefa se mj jeví jako velmi vhodná. Případně Wrangeluv ostrov. Anebo poslat vládnout Antarktidě.

Igor

No Antarktidu nevím, protože tam je dost nerostných surovin tak aby to nezačalo nanovo 🙂

Gwann

Ale tučňáci to nenakopou, nebojte.

Lukáš F.

Ale já bych tučňákům nepřál to mučení a znásilňování, co Rusové předvádí na Ukrajině.

Jack

Myslíte evakuaci Rusofilů z Evropy a nejvíce tady z ČR nebo SR? Ano, těm bych tu jednosměrnou letenku i zaplatil. A rovnou bych je poslal do výcviku k těm 300 tísícům nově mobilizovaných 🙂 Ať poznají realitu svého milovaného Vládíka.