egoe-plus
Infrastruktura Silnice Stavebnictví

ŘSD zkultivuje další křižovatky na Hanácké dálnici, povolení už má na Drysice

Přestavba křižovatky na D46 u Olšan. Pramen: ŘSD
Demolice mostu, ilustrační foto. Pramen: ŘSD

Ředitelství silnic a dálnic chce letos pokračovat v kultivaci dálnice D46, které se někdy přezdívá Hanácká dálnice. Řidičům supluje nedokončenou dálnici D1. Kultivace spočívá především v přestavbě nevyhovujících křižovatek, kterým z dob výstavby před desítkami let chybějí hlavně připojovací pruhy.

Na letošek se chystá zahájení přestavby křižovatky Drysice, které aktuálně získalo stavební povolení. Stavba za odhadovaných 140 milionů korun bude zahrnovat například nové připojovací a odbočovací pruhy, protihlukové stěny či rekonstrukci a rozšíření mostu přes dálnici. Hotovo by mělo být v roce 2022.

Stejně tak letos by měla začít přestavba křižovatky Prostějov-střed, která byla zprovozněna začátkem 90. let. I zde bude rekonstrukce zahrnovat demolici a výstavbu mostu a hlavně doplnění pruhů. Odhadované náklady se blíží 140 milionům. ŘSD chce v nejbližších dnech vypsat tendr na zhotovitele. Příští rok se pak chtějí silničáři pustit do křižovatky Vyškov.

ŘSD se snaží D46 modernizovat od roku 2011. Byla instalována například nová svodidla, povrchy a zmodernizovány čtyři křižovatky. Naposledy byla začátkem září zprovozněna křižovatka Olšany u Prostějova.

tagy
14 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Přemek

To bych rád věděl jak to ve směru na Prostějov dokáží, když je blízko za ústím nájezdu most. Směrem na Vyškov není problém.

Přemek

Myslel jsem tím Drysice, v Prostějově je to právě naopak.

Eduard

Dobrá zpráva pro Prostějov. Doufám, že se brzy dočkáme i dalších dobrých zpráv. Třeba ohledně Přerova.

Kuba W

Hanácká dálnice? tomu tak nikdo neříká? prostě stará cesta smrti na Vyškov, to možná. „Hanáckou“ bych spíš označil Olomouc – Mohelnice. tam pro změnu chybí i odstavný pruh.

Desper

Jo loni jsem tam chtěl jet a tak jsem čekal na odbočující pruh, že jsem se málem převrátil (no radši jsem pokračoval rovně než to pravoúhle zaříznout 😀 )

Přemek

Ti, co nesledují dopravní značení ani pokračování trasy před sebou by měli tahat kačera a ne řídit auto a ještě k tomu na dálnici.

Robert

Včera bylo pozdě. Ale aspoň to.

Andrej

Akurát skutočne to musí trvať až do roku 2022?

X 1

Pracovní doba, 7:00 – 16:00. 😉

súdružka Kolesárová

proc jsou tam tyto casove limity? Z hlediska hluku jsou tam platne korekce +15dB od 7 do 21h (a 21-22h +10dB). V cem je problem?

Rossec

Např. limit přesčasových hodin dělníků, posádek mechanizace a dopravy, případné nasazení druhé směny se projeví ne málo v ceně zakázky. Stavba není fabrika, zaměstnanci se musí na stavbu dopravit z nějakého sídla firmy a i to se započítává do pracovní doby.

bohyn

odpolední směna příplatek +20% a dál?

bohyn

a tenhle priplatek uz neni, takze jak se to projevi na nakladech a nasledne na cene?

Robert

To je samozřejmě dobrá otázka.