Infrastruktura Silnice

ŘSD začalo s opravou D1 po hromadné tragické nehodě

Opravy dálnice D1 na 49. kilometru. Foto: ŘSD
Opravy dálnice D1 na 49. kilometru. Foto: ŘSD

Ředitelství silnic a dálnic začalo s opravou povrchu dálnice D1 na 49. kilometru ve směru na Brno, kde došlo minulou neděli k tragické dopravní nehodě, při které začal hořet kamion převážející palmový olej.

ŘSD oznámilo zahájení prací na twitteru. Půjde zatím o provizorní opravu. „Během zimního období bude zachována rychlost 130 km/h, k výměně betonových desek bude přistoupeno na jaře příštího roku,“ uvedlo ŘSD.

Dnes a zítra ŘSD podle ČTK čistí silničáři povrch tryskáním, čímž odstraňují poslední zbytky uniklé olejové směsi i poškozený povrch, do dvou týdnů se místo zbrousí. Na jaře se na místo položí nové betonové desky. Jde o již modernizovaný úsek D1. Opravená jsou již i poškozená svodidla. Nakonec není potřeba měnit kanalizaci, kde ztuhl vyteklý palmový olej. „Chemickou cestou jsme ty tuky rozpustili a odčerpali, takže v tuto chvíli je kanalizace v pořádku,“ uvedl pro ČTK mluvčí ŘSD Jan Rýdl.

Cisterna s palmovým olejem se v neděli 13. října večer převrátila na bok přes oba jízdní pruhy a začala hořet. Narazila do ní čtyři osobní auta, některá se vzňala. Řidič jednoho z osobních aut uhořel. Škoda byla odhadnuta na deset milionů korun, příčinu policie vyšetřuje. Kvůli vyteklému oleji vozovka klouzala, tuk byl i v kanalizaci. Při požáru s velmi silným žárem se poškodil povrch dálnice.

5
Diskuze

avatar
2 Komentáře
3 Reakce na komentáře
4 Sledující tohoto příspěvku
 
Nejvíce hodnocený komentář
Nejžhavější komentáře
4 Autoři komentářů
ZlámalíkVašekMostVšudebyl Čerství autoři komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Most
Host
Most

Otázka jestli ta oprava nebude horší než jen otryskání povrchu. Málokdy se při dodatečné betonáži trefí a neudělají plynulý přechod.

Vašek
Host
Vašek

By případný schod vyfrézovali, ne?

Všudebyl
Host
Všudebyl

Joooo, za peníze s pojišťovny se opravuje rychle. Kdyby to bylo že státní kasy, tak je tam 80, zúžení na min. dva roky.

Vašek
Host
Vašek

Příčinu požáru ještě policie vyšetřuje – dokud nebude vyšetřeno, nebude žádné plnění od pojišťovny.

Zlámalík
Host
Zlámalík

Podle videa ŘSD to začalo hořet až po nárazu toho jednoho osobáku…

PartneřiCSCARGO
RSD
czechtoll

Krátce