2206_CENDIS_sleva_jizdne_Zdopravy_728x90

ŘSD začalo s budováním nového přivaděče k D35

Stavba D35 Opatovice - Časy. Foto: ŘSDStavba D35 Opatovice - Časy. Foto: ŘSD

Tři kilometry dlouhý úsek bude hotový příští rok.

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) dnes začalo se stavbou nového úseku silnice I/36 Časy – Holice. Nová komunikace bude plnit nejen funkci silnice I. třídy, ale také dálničního přivaděče z nové úseku D35 ve směru na Holice.

Celkem 3,4 kilometru dlouhý úsek postaví Strabag za 198 milionů korun. Hotovo má být příští rok. „Nová přeložka umožní díky příznivým směrovým a  výškovým parametrům trasy plynulejší a  bezpečnější jízdu. Problematické jsou nyní zejména zatáčky v blízkosti kostela v Horních Ředicích, které budou přestavbou silnice do nové trasy odstraněny. Oddálením přeložky od stávající obytné zástavby dojde také ke snížení imisní a hlukové zátěže v obci,“ představil novou stavbu generální ředitel ŘSD Radek Mátl.

Přeložka začíná v prostoru jihovýchodně od obce Časy, kde se napojuje na konec přeložky silnice I/36 zahrnuté do již budované stavby D35 Opatovice – Časy. Končí na západním okraji obchvatu Holic. Na trase jsou dva mosty: jeden přes biokoridor, druhý přes silnici III/3051. Část stávající komunikace I/36 v začátku úseku až po odbočku do Horních Ředic bude po dokončení stavby zrekultivována.

Mapa přeložky I/36 Časy - Holice

Mapa přeložky I/36 Časy – Holice

Jde o jeden ze dvou přivaděčů k D35, který má v Pardubickém kraji na starost ŘSD. Další povede na silnici I/36 směrem na Pardubice a který bude zároveň sloužit jako obchvat Sezemic. Na stavbu se dokončuje majetkoprávní příprava a připravuje se výběrové řízení na zhotovitele, aby mohla být stavba v příštím roce zahájena.

Tagy D35 I/36 Časy - Holice Ředitelství silnic a dálnic ŘSD Strabag
20 komentářů