ŘSD vybralo firmu na stavbu obchvatu Doudleb nad Orlicí, hotovo bude do dvou let

Silnice I/11 v Doudlebech nad Orlicí. Foto: mojebillboardy.czSilnice I/11 v Doudlebech nad Orlicí. Foto: mojebillboardy.cz

Ředitelství silnic a dálnic chce letos začít se stavbami nejméně devíti obchvatů.

Ředitelství silnic a dálnic uzavřelo soutěž na stavbu jednoho z mnoha obchvatů, které začne letos budovat na vybraných silnicích I. třídy.

Zakázku na obchvat Doudleb nad Orlicí na silnici I/11 získalo za 147,8 milionu korun sdružení firem Strabag a Mados MT. ŘSD na stavbě ušetří více než čtvrtinu odhadované ceny: původní cena podle rozpočtu byla přes 200 milionů korun. Vítězství sdružení vyplývá z údajů v registru smluv.

Stavba obchvatu má začít na jaře, běží ještě výběrové řízení na zpracovatele záchranného archeologického výzkumu. V průběhu zimních měsíců dojde ke kácení zeleně. Hotovo má být podle informačního letáku ŘSD v roce 2023. Do soutěže dorazilo pět nabídek, předpokládaná cena při vypsání soutěže činila 205 milionů.

„Stávající trasa silnice I/11 prochází intravilánem obce Doudleby nad Orlicí s prudkým stoupáním a klesáním, nepřehlednými křižovatkami a mnoha vjezdy do objektů. Stavba přeložky silnice I/11 Doudleby nad Orlicí – obchvat řeší především tuto nevyhovující dopravní situaci uvnitř obce a převádí tranzitní dopravu mimo její území,“ uvádí ŘSD důvody pro stavbu obchvatu.

Doudleby nad Orlicí - obchvat. Pramen: ŘSD

Doudleby nad Orlicí – obchvat. Pramen: ŘSD

Na důležité spojnici východních Čech a severní Moravy je „dopravních závad“ v podobě nevyhovujícího průchodu silnice obcí více. Řešením jsou podle ŘSD obchvaty. Z těch se už mohou těšit například Třebechovice, Týniště nad Orlicí a Vamberk. Naopak obchvaty Žamberka nebo Častolovic jsou už dlouhá léta v nedohlednu. V případě Častolovic ŘSD nedávno mírně přepracovalo své plány.

Letošní rok bude na české silniční síti ve znamení zahájení staveb řady obchvatů. Měly by se začít stavět obchvaty Pardubic, Jaroměře, Olbramovic, Klatov, Žiželic, Svitav, Bludova nebo Nové Paky.

Tagy I/11 Královéhradecký kraj obchvat Doudleby nad Orlicí obchvaty Ředitelství silnic a dálnic
35 komentářů