ŘSD za týden otevře další kilometr obchvatu Mělníku

Obchvat Mělníka, 2. stavba. Foto: ŘSDObchvat Mělníka, 2. stavba. Foto: ŘSD

Po otevření budou probíhat ještě dokončovací práce, další dvě etapy se zatím nestaví.

Průjezd Mělníkem by měl být od pondělí 26. 9. plynulejší než dosud. Ředitelství silnic a dálnic zítra otevře kompletní druhou části obchvatu Mělníka na silnici I/16 a I/9. Kilometr dlouhý úsek se stavěl od loňského roku, zakázku získal Strabag.

Tento týden probíhaly dokončovací práce, například osazování protihlukové stěny na mostě přes železniční trať nebo instalace zábradlí a zádržného systému. „Další dokončovací práce v podobě aplikace hydroosevu, výsadby zeleně a další budou pokračovat i nadále již za provozu na nové části,“ řekl Martin Buček z týmu komunikace ŘSD.

ŘSD již včera otevřelo stavbu veřejnosti, návštěvníci si mohli úsek prohlédnout pěšky či na kole.

Obchvat Mělníka je rozdělen na čtyři etapy, první vznikla v roce 2016. Další jsou naplánované do roku 2029. Kilometrový úsek tvoří i jeden most přes trať a tři kruhové objezdy.

Obchvat pomůže plynulosti a bezpečnosti provozu v Mělníku, po zprovoznění by mělo ve městě ubýt hluku z dopravy i emisí. Letos v říjnu naváže město ještě rozsáhlou opravou Lesní ulice za 13 milionů korun, po které dosud vedla jedna z objízdných tras.

Obchvat Mělníka, 2. stavba. Foto: ŘSDObchvat Mělníka, 2. stavba. Foto: ŘSDObchvat Mělníka, 2. stavba. Foto: ŘSDObchvat Mělníka, 2. stavba. Foto: ŘSDObchvat Mělníka, 2. stavba. Foto: ŘSDObchvat Mělníka, 2. stavba. Foto: ŘSDObchvat Mělníka, 2. stavba. Foto: ŘSDObchvat Mělníka, 2. stavba. Foto: ŘSDObchvat Mělníka, 2. etapa. Foto:ŘSD
Tagy I/16 I/9 Mělník obchvat Mělníka Ředitelství silnic a dálnic ŘSD Strabag
12 komentářů