ŘSD uzavřelo smlouvu na stavbu Palačovské spojky, začne se na přelomu května a června

Vizualizace silnice I/35 Lešná - Palačov. Pramen: ŘSDVizualizace silnice I/35 Lešná - Palačov. Pramen: ŘSD

Součástí zakázky je i přeložka silnice I/48 mezi Dubem a Palačovem, která bude v délce 3,7 kilometru změněna na dálnici D48.

12 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Petr

A teď ještě obchvat Jablůnky (2. etapa stavby Semetín-Bystřička), tam se to s tím úředním šimlem taky neuvěřitelně vleče 🙁

Pavelka

Nechápu jednu věc. Proč je silnice vedena jako I/57, když na Vsetín pokračuje pod tímto značením. Obchvat Valmezu tuto skutečnost jen podtrhne.

Cyklista

Zase zcela zbytečná silnice, která zlikviduje část přírody jen proto, aby si točvolanti mohli honit ego při ničení planety.

Michael

Děkujeme za názor a přejeme příjemný den.

bvovka

Wtf vždyť se má začít už 4.5. Myslel jsem že odsouvat termín zahájení, když už je to na infoletaku u nás neexistuje. Totéž Janov Opatovec. Co to má být za anarchii.

David

Troufám si říct, že toto je nejdůležitější stavba, která se za poslední rok zasmluvnila. Byť má necelých 6km, odvede tranzitní dopravu z téměř 30km silnice I. třídy, z centra Hranic a z Hustopeč, Milotic, Černotína a Slavíče. Všechny ostatní stavby zahájené v posledním roce se dotkly nanejvýš jedné obce.

V. F.

Všechny ostatní stavby zahájené v posledním roce se dotkly nanejvýš jedné obce – což tedy pravděpodobně znamená, že některé se dokonce nedotkly žádné obce.
Ty jsi dobrej nýmand, kámo 😀

David

Však ano, některé se nedotkly žádné obce neboť nahrazují kapacitní silnici I. třídy. Tím jsou myšleny například některé úseky D35 (např. Janov – Opatovec) a či v dřívějších letech třeba stavby na D48 (ty nahrazují směrově rozdělenou čtyřpruhovou silnici I. třídy vedoucí mimo zastavěná území) či stavby na D7 a některé úseky D4, kde se jedná o náhradu dálnice, která byla postavena v polovičním profilu.

David

Teď koukám, že přecijen úseky severo-západní části D35 se dotýkají až tří obcí (ale nesrovnatelně menších oproti Hranicím).

Jan Širc

Nejen to. Ještě taky z Nového Jičína a Hodslavic.

Jan z Rokycan

Málokterá stavba zažila tolik odkladů, nejdřív územko, pak stavebko a pak výběrové řízení. Přitom podle mého úsudku dost potřebná. Držím palce, ať je brzo dokončená.

JAKUB

Já bych věděl čtyřpruh Bobrky-Bystřička