LOT 3a leaderboard

ŘSD: Stavba obchvatu Klatov začne v říjnu, zakázka míří k Silnice Group

Klatovy by se v roce 2024 měly zbavit tranzitní dopravy, která skrze město proudí po silnici I/27 mezi Plzní a Železnou Rudou.

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) vybralo nejvýhodnější nabídku pro stavbu obchvatu Klatov na silnici I/27. Zakázka míří k firmě Silnice Group za cenu 863,35 milionu korun, což je zhruba o čtvrtinu nižší, než kolik činil předpoklad při vypisování soutěže (1,098 miliardy Kč). Oznámil to na twitteru šéf ŘSD Radek Mátl. „Stavba má pravomocné stavební povolení a zahájení její realizace se předpokládá nejpozději v říjnu,“ uvedl.

Osmikilometrová stavba má být hotova v roce 2024. Její součástí jsou kromě hlavní trasy tři křižovatky, tucet mostů, sedm protihlukových stěn a opatření. Obchvat bude dvoupruh, povede východně od Klatov od Štěpánovic a na jihu se napojí na původní silnici před obcí Vrhaveč.

I/27, obchvat Klatov. Pramen: ŘSD

I/27, obchvat Klatov. Pramen: ŘSD

Silnice I/27 je důležitou tepnou, která začíná na silnici I/8 v Dubí a pokračuje přes Litvínov, Most, Žatec, Jesenici, Kralovice, Plasy, Kaznějov, Plzeň, Přeštice, Klatovy až k hraničnímu přechodu Železná Ruda.

ŘSD se ji snaží průběžně vylepšovat. Od loňského června staví na I/27 šestikilometrový čtyřpruh Šlovice – Přeštice, na čtyřpruh se silnice I/27 v uplynulých měsících změnila i na severním okraji Plzně. V běhu je tendr na obchvat Žiželic mezi Žatcem a Mostem.

Tagy I/27 obchvat Klatov ŘSD seznam Silnice Group
14 komentářů