LOT 3a leaderboard

ŘSD rozšíří silnici do Kolína na tři pruhy, nemusí přitom projít procesem EIA

Silnice I/12 Úvaly - Kolín. Pramen: ŘSD/dokumentace EIASilnice I/12 Úvaly - Kolín. Pramen: ŘSD/dokumentace EIA

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) se hodlá v příštích letech pustit do kultivace přetížené silnice I/12 mezi Úvaly a Kolínem.

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) se hodlá v příštích letech pustit do kultivace přetížené silnice I/12 mezi Úvaly a Kolínem. Z třiceti kilometrů tohoto dvoupruhového úseku přemění dvacet kilometrů na uspořádání ve třech pruzích.

Vyplývá to z dokumentů předložených pro proces hodnocení vlivu stavby na okolí (EIA). Projekt byl nakonec vyhodnocen jen jako rekonstrukce, která nemusí celý zdlouhavý proces EIA včetně veřejného projednání postupovat.

Vedle rozšíření na tři pruhy na čtrnácti úsecích provedou silničáři také výměnu obrusné vrstvy vozovky a na 12 kilometrech i podloží. Zároveň dojde k úpravě křižovatek, sjezdů, mostů a propustků. Se zahájením stavby se počítá někdy v rozmezí let 2019 až 2022, samotné práce by měly trvat rok.

Budoucí uspořádání silnice I/12 Úvaly - Kolín. Pramen: ŘSD/dokumentace EIA

Budoucí uspořádání silnice I/12 Úvaly – Kolín.
Pramen: ŘSD/dokumentace EIA

ŘSD se v posledních letech snaží na vytížených „jedničkách“ řešit situaci právě uspořádáním do tří pruhů. Podobně upravilo například silnici I/3 mezi Mirošovicemi a Benešovem. Silnice I/12 by navíc na výjezdu z Prahy v úseku Běchovice – Úvaly měla mít pruhy čtyři a obejít Újezd nad Lesy a Úvaly. Více než dvanáctikilometrová novostavba už v březnu úspěšně prošla procesem EIA, začít budovat by se měla v roce 2021, hotovo bude za další tři roky. S navazujícím „třípruhem“ směrem dále na Kolín by se na silnici měla výrazně zvýšit bezpečnost provozu.

Tagy I/12 Kolín ŘSD Úvaly
18 komentářů