dpp

ŘSD po letech dostaví křižovatku na D11 u Hradce Králové, vznikne čtvrtý kvadrant

Výstavbou čtvrtého kvadrantu odpadne přejezd silnice I/11 při sjezdu z D11 ve směru do Hradce Králové. Foto: Google Street ViewVýstavbou čtvrtého kvadrantu odpadne přejezd silnice I/11 při sjezdu z D11 ve směru do Hradce Králové. Foto: Google Street View

Stavba zjednoduší výjezd na silnici I/11 ve směru od Jaroměře do Hradce Králové a nájezd na dálnici.

Po více než šesti letech od otevření dokončí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) kompletně mimoúrovňovou křižovatku (MÚK) Kukleny na dálnici D11 u Hradce Králové. Dobuduje takzvaný čtvrtý kvadrant. Stavba má přinést bezpečnější napojení na dálnici ze silnice 611 a naopak.

ŘSD zveřejnilo soutěž na profilu zadavatele. Dokončením čtvrtého kvadrantu vznikne křižovatka tvaru čtyřlístku. Řeší bezpečnější napojení aut ze silnice I/11 ve směru od Chlumce nad Cidlinou směrem na Prahu a z D11 ve směru od Jaroměře na Hradec Králové. Dosud musejí auta dávat na silnici I/11 dávat přednost protijedoucím autům. Stavební povolení nabylo právní moci loni v dubnu.

Podle posledního sčítání dopravy křižovatkou denně projede 25 tisíc aut. Křižovatka byla otevřena v roce 2017. Hotovo by mělo být do pěti měsíců od zahájení stavby. Lhůta pro podání nabídek je stanovena na 23. 3., předpokládaná cena je 29,8 milionu korun.

Původní plány počítaly s kompletní stavbou křižovatky. „V  rámci majetkoprávní přípravy bylo tenkrát riziko získat pozemek paní Havránkové pod 4. kvadrantem a tak byl z projekční přípravy na úrovni dokumentace pro územní rozhodnutí vyjmut,“ vysvětlil generální ředitel ŘSD Radek Mátl.

Plán dostavby MÚK Kukleny na D11. Foto: ŘSD

Plán dostavby MÚK Kukleny na D11. Foto: ŘSD

Tagy D11 MÚK Kukleny Ředitelství silnic a dálnic ŘSD
28 komentářů