ŘSD opět omezilo provoz na D1 před Prahou, důvodem jsou vyjeté koleje

Stavba silnice. Ilustrační foto: ministerstvo dopravyStavba silnice. Ilustrační foto: ministerstvo dopravy

Jen pár týdnů po dokončení oprav  dálnice D1 před Prahou se vrátili dělníci na jeden z nejvytíženějších úseků české dálniční

Jen pár týdnů po dokončení oprav  dálnice D1 před Prahou se vrátili dělníci na jeden z nejvytíženějších úseků české dálniční sítě. Důvodem jsou tentokrát vyjeté koleje z letních kolon, které se tvořily před omezením.

Ředitelství silnic a dálnic upozorňuje na lokální opravy na dálnici D1 mezi 19. a 17. kilometrem vlevo (uzavřena bude odpočívka Božkov). Ve směru na Prahu bude doprava do neděle 14. 10. do 12:00 hodin vedena ve dvou provizorních jízdních pruzích,“ uvedlo ŘSD ve zprávě pro média.

Podle České televize je důvodem výměna 21 let starého povrchu, jehož stav se během omezení provozu výrazně zhoršil. „Byly vyježděné až devíticentimetrové koleje, což znamená, že v zimních měsících, v okamžiku, kdy by se do těch kolejí dostal sníh, tak i když tam projede naše fréza, náš pluh, tak ten sníh odsud nedostane. Vznikaly by tady nehody, vznikaly by tady kolony,“ vysvětlil ČT Jan Rýdl, mluvčí Ředitelství silnic a dálnic.

Oprava zatím probíhá v pravém pruhu, který byl v nejhorším stavu.

Tagy D1 Ředitelství silnic a dálnic ŘSD vyjeté koleje
8 komentářů