ŘSD musí v noci „urgentně“ opravit starou část mostu na Pražském okruhu

Most na pražském okruhu přes Chlumeckou. Pramen: ŘSDMost na pražském okruhu přes Chlumeckou. Pramen: ŘSD

Most byl postaven v roce 1981 jako součást stavby Satalice – Běchovice, od té doby neprošel zásadnější rekonstrukcí.

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) provede dnes v noci rychlý stavební zásah na mostu přes Chlumeckou na Pražském okruhu na východním okraji Prahy. Jde o starou východní polovinu mostu ve směru k dálnici D10. Provoz zde bude sveden do jednoho pruhu.

Podle mluvčího ŘSD Martina Bučka jde o „urgentní opravu havarijního stavu mostní dilatace“. Práce začnou dnes večer a skončit by měly ve středu v 6:00 ráno před započetím dopravní špičky. Silničáři přitom původně chtěli opravě věnovat celou středu, nakonec ale práce přesunuli na noc. I tak varují před komplikacemi v provozu.

Most, kterým okruh překlenuje spojnici mezi Černým Mostem s Horními Počernicemi, je ve špatném stavu dlouhodobě. Byl postaven v roce 1981 jako součást stavby R1 Satalice – Běchovice, do provozu byl uveden koncem roku 1984. Od té doby neprošel zásadnější rekonstrukcí.

ŘSD se proto rozhodlo jej zbourat a na jeho místě postavit nový. První etapa prací, které si celkově vyžádají 170 milionů korun, proběhla letos, kdy byla vyměněna západní polovina mostu (blíže k centru). Práce skončily v říjnu. Druhá polovina mostu, kterou v noci na středu čeká „urgentní“ zásah, se bude bourat a znovu stavět příští rok. Celý most má být hotový příští rok v říjnu.

Tagy D0 most přes Chlumeckou Pražský okruh ŘSD seznam
22 komentářů