ŘSD jedná s farmářem o podmínkách, za kterých by přestal blokovat obchvat Brodu

Snášení mostní konstrukce na obchvatu Havlíčkova Brodu. Foto: ŘSDSnášení mostní konstrukce na obchvatu Havlíčkova Brodu. Foto: ŘSD

ŘSD počítá stále s dokončením příští rok.

Zpět na článek
Odebírat
Upozornit na
guest
10 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Rava

Kdo nese odpovědnost za to, že před miliardovou stavbou nebyly řádně vykoupeny pozemky?(a že tam těch kravaťaků na to mají víc jak dělníků) A kdo v této zemi vydá povolení ke stavbě, která není umístěna na takovémto pozemku? Kdo se tedy podílí na případné škodě? Zemědělec určitě ne. Ten naopak cítí bezmoc z té arogance moci, která předpokládá, že jeho pozemky jisto jistě schramstne. Kdybych stavěl garáž na !!svém!! pozemku, tak i přes řádné odstupy budu obíhat sousedy kvůli vyjádření a město mi ji stejně nepovolí kvůli rozhledu při výjezdu atd…Ale když si půjčím dvě miliardy na cestu, tak ji… Číst vice »

Ruda

Omlouvám se, ale větší slátaninu jste nemohl snad ani napsat. Absolutně nevíte nic o stavebním právu v ČR a jen jste si napsal žlučovitý komentář, který je úplně mimo. Takový kontář Vám ocení na stránkách SPD nebo komunistů. Toto je odborný server a vždy se tu diskutující drží faktů. Ne dojmů, pocitů a přání.

Slosor

Když už máte tu nutnost si za každou cenu kopnout do SPD, i když je to úplně mimo téma, tak aspoň napište, které odborníky doporučujete volit vy. Ať si můžeme rozebrat, co vámi oblíbená strana pro dopravní infrastrukturu v ČR udělala (nebo neudělala).

Rava

Rudo, nezlobte se, ale volič SPD nejsem a myslím si, že nějaké volební sympatie s tím nesouvisí. Ti, co brali zemědělcům už tu také nejsou a doufám, že nebudou. Stejně tak přes Vaší znalost stavebního práva jste možná ve stejném pytli jako ti diletanti na ministerstvu, jelikož ČR v tomto směru zrovna nevyniká. Spoustu se toho staví v rozporu, aby se to poté legalizovalo. Když máte ekonomickou sílu, úředník tahá za kratší provaz a obráceně. Tím místem jezdím a samozřejmě by ta stavba byla prospěšná. Osobu zemědělce neznám a děkuji Frájovi za informaci o dalším vykukovi. Tenkrát, když se za… Číst vice »

rozinka

Teda že by se tu drželi diskutující faktů, je vidět, že jste ještě nečetl projevy ČD fans pod nějakým článkem o prohrané zakázce na ZDO.

Frája

Tento zemědělec určitě bezmoc necítí.
V nedávné minulosti za podivných okolnosti odkoupil kus louky na kterém se nachází maly lyžařský areal (Vysoká), ačkoli měl lyžařský spolek pozemky dlouhodobě v pronajmu a tudíž měl mít v případě prodeje předkupní právo. “Zemědělec” následně požadoval výši pronajmu (kousíčku sjezdovky) v hodnotě cirka ročního obratu areálu.
Pozemky pro obchvat odmítal prodat, neboť požadoval cenu jako za ‘stavební pozemek’ neboť argumentoval, ze se tam bude stavět obchvat takže je to stavební pozemek….

Je smutné, ze se s takovýmito individui vůbec někdo musí bavit, natož ze svou bezbřehou hlouposti dokaží bránit fungování společnosti.

noerf

V některých státech na západ od je běžně, že pokud stát staví infrastrukturní stavbu, vykupuje pozemky jako stavební parcely, protože na nich staví.
A je otázka, jestli chce výměnou pozemky pro svou zemědělskou činnost či možnost například podjíždet či nadjízdět dálnici se zemědělskou technikou a nebo je to čistý spekulant.

Václav

Jenže ono je stavební pozemek a stavební pozemek. Něco jiného je zasíťovaný pozemek s komunikací do města, a něco jiného pozemek uprostřed pole pro stavbu naprosto nepřipravený.

K.S.

Ale pořád je to stavební pozemek. A s dnešní technikou se už celkem pohodlný off-grid dům dá taky postavit.

Tom_Matoo

Stavební pozemek pro bydlení má úplně jinou cenu, než pro průmyslovou halu a ještě úplně jinou cenu, než pro komunikaci. O to víc v případě, že reálně by se tam nic jiného než cesta nikdy nedalo postavit.
Tolik k úvahám o tom, že mám pole 2km za obcí a proto má cenu 2000 Kč za metr..