egoe-plus
Infrastruktura Silnice Stavebnictví

ŘSD dnes uvádí do provozu přeložku silnice I/21 u Plané na Tachovsku

Silnice I/21 Nová Hospoda - Kočov. Pramen: ŘSD

Ředitelství silnic a dálnic dnes po více než dvou letech výstavby zprovozňuje tříkilometrovou přeložku silnice I/21 Nová Hospoda – Kočov. Novostavba leží mezi dálnicí D5 a obcí Planá na Tachovsku, silnice I/21 slouží jako spojnice dálnic D5 a D6.

Silnice I/21 Nová Hospoda - Kočov. Pramen: ŘSD
Silnice I/21 Nová Hospoda – Kočov. Pramen: ŘSD

„Nově zprovozněnou stavbou dojde ke zvýšení bezpečnosti dopravy jak na samotné silnici I/21, tak v obci Bezděkov, kde dojde také k výraznému snížení hluku. Dalším přínosem je vybudování souběžné obslužné komunikace, která bude využívána především pro zemědělské a lesnické stroje, pro cyklisty a také jako bezpečné dopravní spojení mezi obcemi,“ uvedl generální ředitel ŘSD Radek Mátl.

Přeložka silnice I/21 v úseku Nová Hospoda – Kočov je součástí dálničního přivaděče dopravy mezi hraničním přechodem Pomezí (přes Cheb, Mariánské Lázně, Planou) s napojením na mimoúrovňovou křižovatku MÚK Nová Hospoda na dálnici D5. ŘSD nutnost modernizace silnice zdůvodňuje prudkým (až trojnásobným) nárůstem provozu po otevření dálnice.

I/21 Nová Hospoda – Kočov, 2. stavba
délka: 3,0 km
kategorie: S 11,5/80
počet stavebních objektů: 34

zhotovitel: Berger Bohemia a. s., Eurovia CS, a. s.
nabídková cena stavby: 147,3 mil. Kč bez DPH
termín výstavby: 11/2017 – 06/2020

13 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Zbyněk

Cit: „ŘSD nutnost modernizace silnice zdůvodňuje prudkým (až trojnásobným) nárůstem provozu po otevření dálnice.“ Takže stačí nestavět dálnice a nebude potřeba stavět ani další návazné komunikace „vyvolané“, světe div se, dopravní indukcí.

HonzaOz

Skvělé… Jeden kilometr silnice za rok. Pohádku o technologických pauzách vynecháme, protože není týden, abych tam minimálně jednou neprojel… Takže než bude obchvat Plané a Chodové Plané, tak to je cca na 20 let. Nabídková cena 150 mio. Asi jsem přehlédl konečnou. Na kolik ve finále vyšel kilometr?

Vaclav Simek

Po zprovoznění obchvatu Trstenic a Drmoulu mi radost kazí už jen neustálé oddalování přeložky Planá – Chodová Planá. Mimochodem se řeší již 30 let a je peáží i silnice II/230.

Vojtěch Říha

Planá je město, byť malé, nikoliv obec 😉

Vojtěch Říha

O.K., to je pravda. Ale v tom případě se těším na dokončení dálničního spojení obcí Praha a České Budějovice 🙂
A neberte mě moc vážně, bylo to takové drobné rýpnutí…

Jiří Kocurek

Když jste u těch silnic. Značku začátek obce znáte? Ve vyhlášce je [ PLZEŇ ], ale existuje doce dost značek začátek/konec obce [ PRAHA ]

PepaZdepa

Obec je základním územním samosprávným společenstvím občanů; tvoří územní celek, který je vymezen hranicí území obce. Tedy město, případně velkoměsto je pouze jistý status obce, pokud splňuje určité podmínky (občanská vybavenost, počet obyvatel…), tak prosím na nás nemrkejte.

Vlastimil Kocurek

Status město není závislý na žádných podmínkách, buď jej sídlo má, nebo nemá, často je to dáno historicky. Např. město Stráž nad Nežárkou má jen cca 800 obyvatel. Jinak souhlas.

...

Škoda jen, že už není rovnou v uspořádání „střídavé 2+1“

Jiří Šrámek

A proč? Vzhledem k intenzitě dopravy je toto řešení plně postačující a jistě užitečné.

MildaIV

Vzhledem k existenci souběžné silnice pro pomalejší vozidla nebude potřeba třetího pruhu tak veliká.

J.K.

To není tak nutné, spíš škoda že to není oplocené a rychlost 100 aspoň, stejně tam nikdo 90 nepojede…

Partneři


Czechtoll

pst
podcast