Infrastruktura Silnice Stavebnictví

ŘSD bude opravovat spojnici D6 a D7, vybralo stavební firmu

Silnice I/16. Pramen: ŘSD
Silnice I/16. Pramen: ŘSD
Opravovat se bude úsek silnice, který z části leží na průtahu obcí Hvězda.

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) chystá opravu silnice I/16 mezi Řevničovem a Slaným, která rovněž slouží jako spojnice dálnic D6 a D7. Konkrétně jde o zhruba dva kilometry dlouhý úsek Hvězda – Tuřany. Do tendru přišlo celkem osm nabídek, nejnižší cenu (38 mil.) nabídla firma BES. Jde o 15 procent nižší cenu, než činil předpoklad. Stavba spojená s uzavírkami by měla trvat 159 dnů.

„Před zahájením samotné realizace je třeba provést přeložku silového vedení společnosti ČEZ Distribuce, kterou zajistí energetická společnost prostřednictvím jím vybraného dodavatele. V současné době je termín zahájení opravy komunikace vázán na termín realizace přeložky silového vedení,“ uvedl mluvčí ŘSD Martin Buček. Silničáři by podle něj rádi stavbu dokončili ještě letos.

Úsek opravy silnice I/16. Pramen: ŘSD
Úsek opravy silnice I/16. Pramen: ŘSD

Opravovat se bude úsek silnice, který z části leží na průtahu obcí Hvězda. Bude se provádět výměna asfaltových vrstev s recyklací podkladu na místě za studena, seříznutí a úprava nezpevněné krajnice, obnova a vyčištění příkopů, oprava propustku a obnova značení. Na průtahu obcí v délce zhruba 600 metrů se bude dělat rovněž oprava vozovky, její odvodnění dešťovou kanalizací (výměna stávajícího potrubí, nové vpusti a nové kontrolní šachty).

V současné době probíhá tendr na zhotovitele opravy dalšího propustku na silnici I/16, který se nachází mimo úsek výše zmíněné opravy. Jde o propustek v km 16,8 u obce Tuřany, který je ve špatném stavu. Termín pro podání nabídek je stanoven na 24. května. „I tuto opravu bychom rádi realizovali v průběhu stávající stavební sezóny,“ doplnil Buček.

9 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Insider

2km za 159 dní? To bude cvrkot… :-/

Jiří Kocurek

ČEŽ ví, co se tam bude překládat, než se vůbec začne na silnici dělat.

Olin

V klidu chlapci, v klidu… To je na ŘSD ale opravdu cvrkot. Je to tak 5 let dozadu a na i/23 (tedy relativně důležitá státovka mezi Brnem a Budějkami s hustým provozem, hlavně ve všední dny) v obci Zastávka u Brna se opravoval mostek přes potok Habřina (no…, potok…, když by se do toho člověk vy…cal, tak zdvojnásobí průtok), ale opravdu mosteček/propusteček + nějaký 10 m tepichu vozovky. Třičtvrtě roku, jen to hvízdlo… Ani ty cikány opírající se o lopaty tam nebylo vidět. Zato cedulu s tlemícím se smajlíkem „Musíme to udělat“ a „Technologická přestávka“ byli opucovaný pořád. P.S.: Nedalo… Číst vice »

Jiří Kocurek

V tom případě má máslo na hlavě také prováděcí firma.

Zlámalík

Jojo, mám to tam odstáto… Taky výživná byla oprava asfaltu na D1 mezi km 190 a 194. tři čtvrtě roku na 4 km asfaltu. Bez toho, že by se něco udělalo pro plánovaný třípruh, naopak se protihlukové stěny vydláždily a ťuťu ňuňu upravily aby to stálo hodně peněz. Naproti tomu teď Metrostav položil 10 km pásu Děvět křížů- Ostrovačice za pouhé tři týdny (budiž, za čtyři i s dodělávkama).

mic

A co takhle přeložit trasu mimo obce?

Josef

Tady to asi nemá zatím smysl. Průtahy jsou široké, tolik aut tu nejezdí. Spíš se divím, že se nepostaví obchvat Kačic ad. Na této trase.

Jarda Š.

Kačice, to je II/236, tedy krajská silnice a Stč. kraj nestaví ani důležitější obchvaty.

kubisek

Zase taková strašná intenzita zde není. I když je pravda, že některé úseky by si to zasloužily spíš z hlediska (ne)bezpečnosti.