Roudnice nad Labem má nový obchvat. Radní zaplatil pozemek ze svého, aby neblokoval stavbu

Nový obchvat Roudnice nad Labem. Pramen: twitter A. BabišeNový obchvat Roudnice nad Labem. Pramen: twitter A. Babiše

Jižní komunikace navazuje na dvě další části obchvatu, které vznikly na přelomu 70. a 80. let 20. století. Většinu peněz zaplatila Evropská unie.

Zpět na článek
22 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Konstantin

A hlavně to vede k fabrice Babiše😂😂😂😂Pochopitelně tam se cucaji dotace

Mára

Dobrý příklad pro Jaroměř. Uvidíme jak se místní vytáhnou. Každopádně místní můžou být rádi jakého mají starostu.

Matěj

Proč v textu nenapíší navazuje na dvě části vzniklé již za socialismu? 🥲

Lukáš

145 000 000 za jeden kilometr silnice? Kde to jako žijeme co je to za nesmysl za tři kilometry dal půl miliary? To byl dobrý biznys!!!

Gwann

6m2…hmmm…dobrý bizar…

Ketchup1970

Radní zaplatil, ale na sociálních sítích se chlubí AB ..o penězích EU ani zmínka a o tom kdo stavbu opravdu zahájil taky ani písmenko . Hejtmanem byl někdo jiný

Kajman

Co si mám představit pod pojmem „radní zaplatil ze svého“? Jako že městu neprodala, ale radnímu jo? A on to pak městu daroval?

stanik

Nevím jak tomu bylo v tomto případě. Ale v minulosti se i takovéto případy stávaly. Vyrovnání a náhradu dostával ten jedinec formou odměny nebo premie. Nebylo to v té době nic nezákoného a trestného. Za šest m2 mohlo být navýšení ceny do deseti tisíc.

-DM-

Z FB Babiše
„Pan Pavel Elias, náš radní z Roudnice nad Labem. Hlavně díky němu jsme dneska mohli dostát svému slibu z roku 2014 a otevřít obchvat Roudnice. Právě on totiž za své náklady v řádu statisíců vykoupil problémové pozemky a za jednotky tisíc je prodal Ústeckému kraji. Bez ANO by obchvat nebyl. Já i občané Roudnice Vám děkujeme, pane Elias“
… no tak nevim..

Rudolf Tuček

Je to jenom domněnka ale zřejmě radnice nabídla nějakou tabulkovou cenu a paní si představovala víc tak to radní zatáhl aby výkup pozemků neprobíhal ještě za rok a mohlo se stavět.

Axel

Pouze si dovolím upozornit, že to patrně bylo komplikovanější, např. s ohledem na předkupní právo (jak vyplývá ze Stavebního zákona)

Jenda-71

Kolik chtěla paní za těch 6 metrů?

Miroslav Zikmund

Spíše je na místě otázka, jak se paní stala majitelkou těch 6 metrů ? Nejspíše řetězové dědictví původního pozemku ….

Jarda

A kdo rika, ze pani je majitelkou jenom onech 6m2?? Obchvat vede skrz spousty parcel.

Miroslav Zikmund

To nějak vyplývá z „logiky“ věci. Ten titěrný pozemek musí mít v katastru nemovitostí svoje číslo, jinak by ho nemohl pan radní koupit a darovat … nebo by se těch 6 ukrojených metrů muselo nově zaměřit a očíslovat ….
Smysl by dával postoj majitelky – vážení vy chcete jen 6 metrů, protože vám to nějak nevyšlo – já vám to tedy prodám, ale za podmínky, že si TO koupíte celé.
Že to nepotřebujete – tak to je váš problém … tak to zase můžete prodat někomu jinému nebo si to páni inženýři můžete koupit sami ….

Rudolf Tuček

Zřejmě je to šest metrů z nějakého většího pozemku, když se v článku nepíše že tu část pozemku zaměřili a dali nové číslo neznamená to že zaměření neproběhlo.

Panoramix

Tak jako lepší než drátem do oka, ale toto není úzké hrdlo Roudnice. Problém je směr přes řeku na sever, tam se musí projet centrem města po jednosměrkách. Tento rádoby obchvat tyto směry nijak neřeší, lehce uleví kruháči u Billy, ale to je tak vše. V zásadě by to chtělo ještě jeden most někde východně či západně od města, po kterém by se dal vést opravdový obchvat směr Úštěk.

Jarda

No, ulevi se Spindlerovce a Kratochvilove ul. Nicmene, je treba rici si uprimne ze obchvat byl planovan v dobe, kdy se mel vyporadat s kamionovou dopravou dreva smer Steti a piskovna Dobrin. Piskovna Dobrin uz je mimo provoz a na Steti tolik aut se drevem nevidim. Efekt to urcite mit bude, ale ne svetoborny.
Novy most na sever sliboval mestsky a zaroven krajsky zastupitel jiz v roce 2000/2001 bude do 10 let…o fous to evidentne nevyjde.

Bonifác

Tak to nesouhlasím, dvě třetiny aut z roudnického sjezdu D8 jede buď směrem do Štětí nebo do Mělníka, a tato auta nyní ten nový obchvat odvede z centra. Na Ústěk zas tolik aut nejede. Kruháč u Billy byl ve špičkách úplně zasekaný, což mělo vliv na celé centrum. A právě tomuto kruháči se nyní významně uleví.

watslaw

A ve směru na Úštěk se taky něco plánuje?

původní Jakub P bez tečky

Viz konec článku „Poslední část obchvatu z Podlusk na Vědomice s novým přemostěním Labe se připravuje.“

Jindra

Mapku nebo plánek bych ocenil.