LOT 3a leaderboard

Ropid rozšiřuje pokrytí na jihozápad, tarif PID bude platit v dalších rychlících

Tarif Pražské integrované dopravy (PID) začne od 4. února platit nově i v rychlících z Prahy do Kařezu a Příbrami.

Tarif Pražské integrované dopravy (PID) začne od 4. února platit nově i v rychlících z Prahy do Kařezu a Příbrami. Ropid se dohodl na uznávání dokladů ve všech vlacích rychlíkových linek R16 (Praha – Plzeň – Klatovy) a R26 (Praha – Písek – České Budějovice) na území Středočeského kraje.

Integrované jízdenky budou platit v dalších 39 stanicích a zastávkách na Rakovnicku, Berounsku, Hořovicku a Příbramsku. „Tím bude kompletně zaintegrována železnice do úrovně 7. tarifního pásma,“ oznámil Ropid na facebookovém profilu.

Od 4. února budou mít cestující možnost nakoupit jízdenky PID v pokladnách ČD ve stanicích Beroun, Hořovice, Jince, Kladno, Kladno město, Křivoklát, Příbram, Rakovník a Stochov.

Cestujícím se tak rozšíří možnosti cestovat na doklady PID nejen v osobních vlacích. Například v případě frekventované trasy Praha – Beroun to znamená zkrácení jízdní doby o 13 minut při použití rychlíku namísto osobního vlaku.

Podobně jako u jiných rychlíků bude  ale platit rozdílný přístup k výpočtu ceny jízdného. Řešit ho nemusí ti, kteří pojedou kompletně trasu na doklady PID. Pokud má ale například někdo Lítačku pro Prahu a pojede z Prahy do Berouna, musí si koupit v případě rychlíku jízdenku z poslední zastávky v Praze, tedy ze Smíchova. Pokud pojede osobním vlakem, může až z Radotína. „Taková je dohoda s Ministerstvem dopravy ČR, které vlaky objednává a kterému je pak potřeba ze strany Prahy dorovnat uniklé tržby,“ tvrdí Ropid.

Ropid už loni výrazně rozšířil síť vlaků i oblastí, kde doklady PID platí. Letos chce například rozšířit integraci na Berounsko. „Berounsko by mělo být snad ještě letos, aktuálně se však řeší koordinace s velkou uzavírkou silnice mezi Berounem a Královým Dvorem, která pravděpodobně termín integrace poněkud zkomplikuje,“ uvedl Ropid. Kompletní plán rozšíření integrace zveřejnil Ropid na svém webu.

Tagy PID ropid
13 komentářů