Revoluce v nákladní dopravě. Skupina EPLI představuje Central European Rail Express
Lokomotiva Vectron společnosti EP Cargo. Autor: Michal Valošek

CEREx přinese pravidelné traťové kapacity, optimalizované přepravní časy a konkurenceschopné ceny. Produkt je připraven konkurovat kamionové dopravě.
Chápu, že to je obchodní sdělení PR EPLI, ale se slovem revoluce bych byl velmi, velmi opatrný . . .
Uvidíme co SŽ výluka dovolí
Určitě skvělý nápad, kdyby to jezdilo přes Rakousko. Stačí se podívat k Jistebníku, tam je kolaps nákladní dopravy i přesto, že CDP se snaží co může.
Musím se smát,když něco,co nemá ČD Cargo od začátku své existence, tedy zaručenou kapacitu tratě,má Křetínský hned.
Ona mu to Infrastruktura vysvětlí.
Zatím vidíme pouze čáry ze severu na jih, bez míst manipulací a hlavně způsobu manipulací. Bude zajímavé sledovat, jak budou řešeny terminály, nebo manipulační místa, zda si kapacity svozu a rozvozu bude dopravce platit stále, nebo si je hodlá najímat. Realizaci obchodního případu na 1000 km jako ucelené soupravy je relativně jednoduchá. V článku je popsána vize, která má jistě potenciál, pokud bude silně prosazovaná.
Chápu to dobře, že se jedná o něco jako systémové vlaky, provozované ČD cargo? Každopádně chvályhodná snaha.
Chválihodná snaha to je, ale jde pouze o komerční sdělení EP Cargo že něco chystají. Jakmile přidají manipulační místa, ceny a časy, začne to být zajímavé.
Jakože “Náklad prostě jede, nechce někdo něco přivěsit nebo naložit”? Od určitého objemu asi fajn pro rozmělnění fixních nákladů.
Obecně má železniční přeprava smysl po Evropě hlavně při velkých objemech zboží, tzn. na X vagonů.
„bude jezdit po pravidelných vyhrazených trasách a kolejích, což mu umožní vyhnout se kapacitním omezením včetně úzkých přeshraničních hrdel“
Jen bych rád věděl, jak se chtějí dostat přes Česko a Slovensko…?
Tak v pohodě když ho budou posílat v nějaké časy kdy jsou tratě volnější. U nákladů tě narozdíl od cestujících nezajímá aby dojel v 7 ráno a napochodoval do kanceláře
Do chvíle než SŽ v těch volnějších časech udělá nickolejnou výluku.
To je právě dost velký omyl…
Jakože nákladné terminály majú sloty jak sa komu chce, alebo ako si to myslel?
Jakože jelikož tahle služba není omezená tím kdy musí projet, tak to jde vymyslet tak aby to vždycky jelo když je na trati volná kapacita a přijelo do terminálu když je volná kapacita. Obě situace trvají několik hodin denně a někde se to protne. I když ne tak pár konfliktů jde vyřešit když se chce.
Budou mít pravidelné trasy přímo v grafikonu.
To mají všechny pravidelně vedené vlaky, ale problém je s jejich dodržováním.
Spousta dopravců má v grafikonu pravidelné trasy…..no a?
No a? Osobní doprava má absolutní přednost a mezinárodní NEx se stanovenou rychlostí 100km/h nikoho nezajímá.
Oni si staví vlastní trať?🙂
Revoluce by mĕla nastat spíše u SŽ resp.ŽSR…