Revizore, prchni. Erfurtský dopravní podnik varuje před falešnými kontrolory jízdenek

Nové tramvaje Stadler Tramlink pro Erfurt. Foto: Jacob SchröterNové tramvaje Stadler Tramlink pro Erfurt. Foto: Jacob Schröter

Dopravní podnik vyzval falešné revizory, aby se u něj přihlásili o práci.

27 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jarda V.

V dnešní době 3d tisku a tiskáren je asi třicetiminutovou záležitostí si vytvořit FAKE průkaz, odznak, pokutový bloček a popřípadě sehnat uniformu a ve spojení s tím že velká část cestujících se prokáže platební kartou tak se divím tomu že se v tomto směru ještě neřešila nějaká brutální zpronevěra dat a peněz. …. PS asi se snaží vydělat „last minutě“ protože od května platí Deutsche ticket za 49e a to pak budou jezdit zadarmo vlastně všichni.

PetrH

Asi proto, že nějaké vysosání peněz z karty, resp. z účtu, není tak jednoduché, jak si představujete. I tihle týpci berou pokuty v hotovosti.

23561

Na falesne revizory cekam v Brne a JMK. Jako predplatni jizdenku umoznuji bez financniho postihu jen bankovni kartu, kterou se cestujici prokazuje prilozenim k terminalu revizora. Spousta lidi duverive pouziva aktivni karty

BND 30

Oni po něm nejdou.
Kdo?
Policie…je to sice zločinec, ale působí kladně. Tak ho nechávaj.
Ba ne, oni po něm sice pátrají, ale jenom jako, víte?

PetrH

Zvedl kulturu cestování. Dnes stačí jen mávnout a hned je vedle vás revizor!

Pája

Možná si to falešní revizoři neuvědomují, ale čím víc „pracují“, tím větší je motivace u některých lidí si jízdenku pořídit. 😀 /pro škarohlídy – osobně načerno záměrně nejezdím, ale v posledních letech už jsem sám sebe přistihl s prošlým kuponem a pokaždé si ho dodatečně koupil ještě ten samý den.

Gajda

Sice patřím taky mezi poctivce, ale když vidím jak moc se kontroluje ve Varech a přihlídnu k tomu, že pokuta na místě je jen 500, přijde mi, že ekonomicky se musí na 1000% vyplatit dát 2-3x za rok těch 500 než cokoliv kupovat.

Pepa

Akorát budete mít bohatý záznam v registru pokut, to taky není nej…

Michal

Registr pokut neexistuje. A pokud platíte hotově, nikdo vaše jméno nezjišťuje.

Jarda V.

Na tento případ existuje kupón na cca 4roky za jednorázový poplatek 500kc. Kdyby náhodou někdo nevěděl jaký, tak ho vydávají na městském úřadě…

Jméno.m

Omyl. Čím víc pracují, tím víc mají provařený xicht.

Paolo

jednoduche reseni pro cestujici – staci mit jizdenku a nemusi resit“ revizora“

mlokXCM

Jako cestující nemám zájem, a už vůbec povinnost, se prokazovat jízdním dokladem neoprávněně osobě.

Martin

Nechápu. Pokud mám platnou jízdenku, nemám problém ukázat jí komukoliv. To až když bych měl platit pokutu, začnu řešit, kdo je a není oprávněná osoba. A jen tak mimochodem, dělal jsem přes deset let brigádně revizora v linkových autobusech. Potkal jsem desítky rádobyodborníků, kteří mě poučovali, co jsem a nejsem povinnen – a přitom ani netušili, v autobusu jaké firmy se nachází a jaké tam platí smluvní a přepravní podmínky. V oblibě měli třeba požadovat po mě k odznaku ještě i průkaz a doprovázeli to rádobychytrými kecy, že revizorských odznaků jsou plné popelnice. (Zato zalaminovaný kus papíru libovolného vzhledu, to… Číst vice »

Průzkumník

Takže vlastně, když falešný revizor vypíše cestujícímu falešnou stvrzenku, všichni budou spokojený a mohou pokračovat ve své práci (i ty falešný revizoři)…

mlokXCM

Já nemám vůbec problém (pravým) revizorům ukázat jízdenku. Jen jsem reagoval na úvodní příspěvek, že řešením pro každého je mít jízdenku, a tedy nemusí řešit, jestli je to pravý revizor, nebo ne. S tím já ale nesouhlasím, protože nevidím důvod, proč bych se měl prokazovat falešnému revizorovi, a řešením tedy podle mě není jen to, aby člověk měl jízdenku (a tím mu tedy odpadne problém s pokutou, protože tu mu nevypíše ani falešný revizor), ale aby se povedlo vyhnat tyto revizory a vůbec taková možnost, že se člověk prokazuje falešnému revizorovi, nevznikla.

Martin

A teď mi prosím prozraďte, jak vy jako cestující a a amatér chcete od sebe rozeznat pravého a falešného revizora 😀
Garantuju vám, že kdybych se já s praxí revizora rozhodl začít působit jako falešný revizor, vy nepoznáte vůbec nic.

Igor Mauricio

Tak tak. Přednášky o tom, že jsem k odznaku povinen ukazovat ještě průkazku a sdělit jméno firmy, pro kterou pracuji, jsem slyšel také mnohokrát.

Petr Novák

Já mám pocit, že jsem jednoho takového potkal kdysi dávno v Praze. Nějaký odznak mi ukázal, ale já jsem to nevnímal a prostě jsem vytáhl jízdenku. On se na ni rychle podíval a šel dál. Ale ve chvíli, kdy jsem se na jízdenku podíval, jsem se málem rozesmál na celý autobus. Ona to totiž byla jízdenka z Brna. Sice označená ten samý den ráno, ale přesto… neumím si představit, že by toto pravý revizor nepoznal.

Ještě připomínám, že platnou pražskou jízdenku jsem měl. Jen se mi ty jízdenky prostě v peněžence nějak pomíchali.

PetrH

protože mu bylo jasný, že jste slušnej, tak to bral rychle. Kdysi jsem jezdil pracovně kousek za Prahu, tam do skladů jezdily různé existence a revizoři je měli vytipované a šli najisto.

Mne jednou pobavilo, když jsem seděl v tramvaji, dělal na mobilu Duolingo a přišli dva, co vypadali jako revizoři. Jeden sedl vedle mne, koukl mi do toho, já koukl do jeho notýsku, pak se zvedli a začali kontrolovat všechny kromě mne. V metru když stojí, tak mne nezastavují nikdy.

Martin H.

Co jste tam měl za jazyk? Třeba ho odradilo se bavit jinak než česky.

Jira

V zari jsem take jednoho potkal…
ve flixbusu (!). Zadal o jizdenky pouze zeny a ‚proveroval‘ (vcetne studentskych prukazu) je takhle, ze si sedl primo u takove zeny na miste hned vedle a se dival na vsechno mimo platnost prukazu…
Mne pozadal o jizdenku ale nez jsem ji vysahl, nemel zajem ji jakkoliv overit.

Pak tyden pozde jsem ho potkal na tramvajove lince v Praze.

…bezplatne (jezdila jen ten jeden den).

Samo

Trochu súhlasím, trochu nie. Premisa je dobrá, ale nie každý kto ide na čierno je podvodník, niektorí ľudia proste zle pochopia tarifu, expiruje im lístok kvôli meškaniu a podobne. Mne sa stalo aj také že keď som prešiel z predplatenky na jednorazové lístky, tak som si občas v prvé týždne úprimne zabudol lístok kúpiť, lebo som bol naučený že skrátka nastupujem a lístky neriešim. Potom po pár zastávkach mi docvaklo a bežal som k terminálu. Falošný revízor skásne aj týchto ľudí, nie len „podvodníkov“. Nehovoriac o rôznych neznalých turistoch pri ktorých si môže porušenie tarify vyložene vymyslieť a oni mu… Číst vice »

Michal

Problém je, že tyto lidi zkásne i „pravý“ revizor a ještě si na nich smlsne. Na turistech ještě více …

Jiří Kocurek

Falešný revizor tě vypokutuje, ikdyž jízdenku máš. Pro něj je neplatná. Chápěš, že je to podvodník, takže se nezastaví ani před platným dokladem?

Normální revizor si ty peníze nenechává pro sebe. Tihle podvodníci ano.

David (Komi)

Ty vole… Logicky. Když máš platnou jízdenku, tak se revizor nemůže tvářit, že ji platnou nemáš… Jinak by se prozradil. To je prostě nesmysl…

David (Komi)

„Revizorem“ myšlen v tomto kontextu samozřejmě ten falešný revizor… Zejména o tom tu je řeč.