Rekreační lodě mohou přistávat u nového mola v centru Děčína

Přístavní molo v centru Děčína. Pramen: ŘVCPřístavní molo v centru Děčína. Pramen: ŘVC

Program na budování veřejných přístavišť na Labi pokračuje modernizací mola v Litoměřicích a výstavbou nového přístaviště v Mělníku.

Zpět na článek
2 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Gejza

Mimochodem v článku zmiňovaná úžina Heger je vidět přímo na přiložených snímcích. Je hned pod červenou bójkou. Z pravého břehu vybíhá cosi jako zarostlá příčná hrázka, za kterou je podél pravého břehu (jesepu) dlouhá mělčina. Přímo pod úžinu je přístav Loubí. Je to hezky vidět na leteckých snímcích. Mj. na snímku k r. 2015 to místo upravuje bagr…
50.7846019N, 14.2109669E
Takže molo bylo asi smontováno v přístavu Loubí a čekalo se, až se s ním dostanou proti proudu.

Gejza

Jsem zvědavý, jaké bude mít toto přístaviště využití. Jestli se nepletu, tak půjčovny malých rekreačních plavidel na Vltavě a Labi nedovolují plavbu pod Střekovem. A provoz MRP mi tam osobně přijde znatelně menší, než nad Střekovem. Jinak bych se osobně přimlouval i za nějaká upravená místa pro nás vodáky. Labe pod Střekovem je pro mě vodáky nedoceněný klenot a pokud by tam byla slušná infrastruktura, udělali by vodáci v území větší tržby, než moto-vodáci. Teď tam není moc míst, kde se dá slušně vylézt z řeky a stánky pro cyklisty jsou pro vodáky obtížně dostupné. A úprava těch míst by… Číst vice »