Rekordní zakázka na elektrobusy Iveco. Belgický De Linj jich koupí až 500

Iveco E-Way v barvách pro De Linj. Foto: IvecoIveco E-Way v barvách pro De Linj. Foto: Iveco

Belgický dopravce chce postupně přejít na zcela bezemisní dopravu.

Společnost Iveco Bus oznámila svůj zatím největší kontrakt na nové kloubové elektrobusy E-WAY 18 m. Pro belgického dopravce De Linj dodá až 500 nízkopodlažních kloubových plně elektrických městských autobusů. První objednávka je na 65 vozidel, které mají být dodány do roku 2024. Rámcová smlouva je na šest let.

Dopravce nasadí elektrobusy pro provoz v řadě belgických měst. Firma chce do roku 2035 provozovat kompletně jen bezemisní autobusy. Vozidla budou poháněna novým hnacím ústrojím Siemens a novými bateriemi typu NMC s celkovou kapacitou 623 kWh.

E-WAY bude splňovat požadavky obecného bezpečnostního předpisu 2 (GSR2) díky svým bezpečnostním prvkům, jako je detekce mrtvého úhlu, inteligentní přizpůsobení rychlosti, systém varování před čelní srážkou, detekce únavy řidiče a snímače tlaku v pneumatikách. Všechny autobusy budou vybaveny kamerovým systémem zrcátek. Autobusy mají ujet na jedno nabití přes 300 km.

Díky této první objednávce kloubových plně elektrických autobusů potvrzujeme naše plné odhodlání nabízet stále udržitelnější mobilitu všude, kde působíme. Pro tento další krok směrem k řešením s nulovými emisemi jsme si v této oblasti vybrali IVECO BUS, známou společnost, která se zabývá výrobou autobusů s nulovými emisemi, a jeho model E-WAY 18 m, který nejlépe splnil naše očekávání, pokud jde o dojezd, komfort a bezpečnost pro naše cestující i řidiče,“ komentovala Ann Schoubs, generální ředitelka společnosti De Lijn.

Tagy De Linj elektrobusy Iveco Bus Iveco E-WAY
16 komentářů