z prahy

RegioSpidery v barvách německého dopravce vyjely na trať z Postoloprt do České Lípy

Vozy řady 841.2 Stadler RegioShuttle RS1. Pramen: České dráhyVozy řady 841.2 Stadler RegioShuttle RS1. Pramen: České dráhy

Vedle Ústeckého kraje by měla vozidla RegioSpider začít brzy jezdit také ve Středočeském kraji na tratích z Kralup do Loun a do Velvar.

České dráhy nově nasazují na železniční lince U11 Postoloprty – Louny – Česká Lípa čtyři motorové vozy řady 841.2 Stadler RegioShuttle RS1, které jsou v tuzemsku známé pod obchodním názvem RegioSpider. Dráhy těchto 22 vozidel koncem loňského roku koupily od německého dopravce SWEG. Plánují pro ně modernizaci, zatím ale neukončily tendr na dodavatele. Proto budou vlaky jezdit zatím v barvách německého dopravce.

„Nové soupravy nabízejí modernější a uživatelsky příjemnější prostor a díky své nízkopodlažnosti umožňují lepší přístup cestujícím se zdravotním handicapem, s kočárky a jízdními koly. Podvozkový pojezd vozidla navíc lépe absorbuje nerovnosti kolejiště,“ uvedl náměstek generálního ředitele ČD pro obchod Jiří Ješeta.

S nízkopodlažními motorovými vozy Stadler RS1 se už cestující na lince U11 setkávali v úseku z Postoloprt do Loun. Po ukončení letní výluky mezi Louny a Libochovicemi budou nyní tyto soupravy jezdit v celé délce linky z Postoloprt až do České Lípy. Provoz linky aktuálně zajistí celkem čtyři RegioSpidery doplněné o čtyři Regionovy, které by v budoucnu měly postupně zmizet.

Motorové vozy řady 841.2 byly vyrobeny v roce 1997. „V rámci jejich velké modernizace budou tyto vlaky vybaveny klimatizací, elektrickými zásuvkami a Wi-Fi připojením. Upraven bude audiovizuální informační systém a dojde i k přečalounění sedaček a přelakování skříní vozidel,“ doplnil Ješeta.

Vedle Ústeckého kraje by měla tato vozidla podle ČD „už brzy“ jezdit také ve Středočeském kraji na tratích z Kralup nad Vltavou do Loun a do Velvar. V průběhu roku 2023 by se pak mělo 11 souprav Stadler RS1 objevit také v Pardubickém kraji, a to například na tratích Česká Třebová – Dzbel, Choceň – Litomyšl nebo Svitavy – Žďárec u Skutče.

Tagy České dráhy RegioShuttle RS1 RegioSpider
69 komentářů