RegioJet zahájil třetí sezónu vlaků do Chorvatska, první spoj byl zcela vyprodaný

Vlak RegioJetu před Splitem. Foto: Jan Sůra / Zdopravy.czVlak RegioJetu před Splitem. Foto: Jan Sůra / Zdopravy.cz

Spojení do Chorvatska dnes zahájila i slovenská ZSSK.

Společnost RegioJet vypravila první vlak letošní sezóny k pobřeží Jadranu do Chorvatska. V provozu bude až do konce září.

Zájem o cesty vlakem k moři je letos výrazně vyšší než loni: dopravce hlásí, že má k dnešku prodáno téměř 50 tisíc jízdenek. Už dříve oznámil plán letos překonat hranici sto tisíc cestující. „První spoj je zcela vyprodaný,“ řekla manažerka mezinárodních projektů RegioJetu Tereza Ptáčková. Podle ní velkému zájmu o spoje do Chorvatska napomáhá i to, že cestující nemusejí řešit žádná covidová opatření.

Vlaky budou jezdit od 3. června do 26. září, v červnu a září třikrát týdně, o prázdninách denně. Vlaky opět pojedou z Prahy přes Záhřeb do Rijeky a do Splitu; návazné autobusy rozvezou cestující do různých letovisek. Kromě Prahy a Brna vlaky zastaví nově pro nástup a výstup také ve Žďáru nad Sázavou a Havlíčkově Brodě, stejně jako loni pak v Kolíně, Břeclavi a v Bratislavě.

První vlak do Chorvatska v sezóně 2022. Foto: Tereza Ptáčková

První vlak do Chorvatska v sezóně 2022. Foto: Tereza Ptáčková

RegioJet na základě zkušeností upravil jízdní řád. Došlo ke zrušení zastavování v Maďarsku, což by mělo přinést větší rezervy pro eliminaci zpoždění. Vlaky již nepojedou do Budapešti a přes Maďarsko pojedou přes Csornu a Zalaszentiván. Na území Maďarska nebudou zastavovat pro nástup/výstup cestujících.
RegioJet bude letos spolupracovat se stejnými dopravci jako loni: v maďarském úseku s Continental Railway Solution, v Chorvatsku se státními Hrvatske željeznice (HŽ). Kapacita vlaku je více než 600 cestujících, dopravce stejně jako loni počítá s patnáctivozovou soupravou.

Sezónu přímého spojení do Chorvatska dnes odstartovala i Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK), který bude dvakrát týdně vypravovat přímý vlak do Splitu přes Vídeň ve spolupráci s ÖBB. Prvním vlakem vyrazilo 142 cestujících a 30 motocyklů a 6 aut. Na rozdíl od RegioJetu umožňuje přepravu at a motocyklů. Kapacita vlaku je 60 míst k sezení, 90 v lůžkových vozech a 60 v lehátkovém voze. Dosud má dopravce prodáno zhruba 45 % všech jízdenek.

Tagy ÖBB RegioJet vlakem do Chorvatska vlaky do Chorvatska ZSSK
84 komentářů