Dopravci Železnice

RegioJet vypraví speciální vlaky kvůli hokejovému šampionátu. Jen z Bratislavy

Bratislava hlavná stanica a vlak RegioJetu v čele s lokomotivou Bombardier Traxx MS2. Foto: RegioJet
Bratislava hlavná stanica a vlak RegioJetu v čele s lokomotivou Bombardier Traxx MS2. Foto: RegioJet

Kromě již dříve oznámeného projektu Českých drah a hokejového svazu Vlakem na hokej vypraví kvůli mistrovství světa v hokeji v Bratislavě speciální vlaky i RegioJet. Budou ale jezdit jen jednosměrně z Bratislavy hned po skončení zápasů.

Speciální vlaky nazvané Sport Express vypraví RegioJet ve dnech 10. 5., 13. 5., 16. 5., 21. 5., 23. 5., 25. 5. a 26. 5. Pojedou ze stanice Bratislava Nové Město, která je blíže Stadionu Ondreje Nepely. Odjezd je naplánován na 23:18 hodin (spoje nestaví ve stanici Bratislava hlavná stanica), do Brna dolního nádraží bude příjezd v 00:48 hod., do Pardubic ve 2:13 hod. a do Prahy pak ve 3:15 hodin. „V případě prodloužení zápasu budou mít spoje posunutý čas odjezdu tak, aby fanoušci pohodlně stihli se dostat na nádraží Bratislava Nové Mesto k odjezdu spoje – cestující budou o změně času odjezdu vlaku informování SMS zprávou,“ řekl mluvčí RegioJetu Aleš Ondrůj.

RegioJet na spoje nasadí vozy z večerního vlaku RJ1047 a na ranní spoj bude vlak navezen soupravově.

Dodatečné spoje RegioJetu z Bratislavy do Prahy nabídnou soupravy s více než 300 místy. Cena jízdenek bude od 490 korun ve třídě low-cost po 699 korun v byznysu. To je více než u běžných spojů, RegioJet nabízí na trase jízdenky od 290 Kč. Jiné jsou i podmínky zrušení jízdy: nejpozději 48 hodin před odjezdem s poplatkem 10 %.

Oficiálním dopravcem na hokejový šampionát jsou České dráhy. Ty vypraví zvláštní vlaky od 10. do 21 . května v celkem v sedmi termínech. Ve směru z Prahy odjede souprava ráno a do Bratislavy přijede kolem poledne. Zpět z Bratislavy se plánuje odjezd krátce před půlnocí a příjezd do Prahy v časných ranních hodinách. Zpáteční jízdenky vycházejí na 1200 korun, ČD na spoje nasadí vozy řady B. Balíčky kombinující jízdenku se vstupenkou na zápasy jsou už vyprodané.

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Veronika
Host
Veronika

Mám vstupenku na 11.5. proč v tom termínu nebude vypravený vlak?

JaJeČ
Host
JaJeČ

Dotaz na admina – proč se zde některé mé příspěvky nezobrazují? Co jsem vypozoroval, tak je to vždy, když to posílám z ČD Lounge, nebo z Wi-Fi na Pražském hlavním, nebo Masarykově nádraží, kde to provozuje tuším Telematika. Vy zde máte nějak blokované IP adresy ČDT? Viz aktuálně nyní moje odpověď pro Petra…

petr.r
Host
petr.r

tak to zkus přes data a proč se připojuješ vlastně přes wifi když tam je lte?

JaJeČ
Host
JaJeČ

Omyté maso, nejlépe kližku či hovězí zadní, rozkrájíme na stejně veliké kousky, osolíme a opepříme. Nakrájenou cibuli smažíme v kastrolu na sádle či omastku dozlatova. Poté přidáme maso a po všech stranách ho osmahneme. Přisypeme mletou papriku a ostatní koření, lehce orestujeme a hned podlijeme trochou vody (pozor, ať se vám nespálí paprika). Maso necháme několikrát vydusit až na šťávu a znovu podléváme. Až je hovězí maso poloměkké, zalijeme ho větším množstvím vody, přidáme prolisovaný nebo nasekaný česnek, majoránku a dusíme do té doby, až maso zcela změkne. Hovězí guláš podáváme většinou s houskovým knedlíkem, ale také může být s… Číst vice »

Petr
Host
Petr

1200 za zpáteční jízdenku v Béčku? 😀 ČD spadly z měsíce,ne? 😀

Gwann
Host
Gwann

Když ty vagóny pak budou muset minimálně komplet vydesinfikovat, tak přece nebudou nasazovat railjet 😀

petr.r
Host
petr.r

když nebudou nasazovat ty vozy co uvádí reklama, tak by měly snížit cenu.

Gwann
Host
Gwann

A vrátí mi Jančura peníze, když ve vlaku nebude inzerovaná stevardka z fotky, do které jsem se platonicky zamiloval?

petr.r
Host
petr.r

za hloupost se platí, vy jste si objednal jiný vůz, jančura nemá jednu stevardku na vlak.

Petr
Host
Petr

ČD taky nemají jednu soupravu na všechny vlaky,to je stejně dementní argument, jako s tou stevardkou.ČD taky nenabízejí jízdenky do railjetu, ale na plánku s rezervací je jasně vidět osmimístné kupé, u razení je dokonce uvedena řada vozu „B240″… Čd rovněž neinzerují „luxusní servis na palubě“,kávu zdama a podobně, z čehož nakonec je většinou suché hlášení typu “ Omlouváme se, z důvodu nedostatku personálu jsou vozy xy bez servisu, nas**te si a třeba zdechněte hlady“ Čd nic takového nenabízí a občerstvení si u nich koupíte téměř vždy,když je inzerováno,protože stevardky Čd(či externí firmy) nemají problém,narozdíl od růžových studentek Jančury, vám… Číst vice »

Dominik
Host
Dominik

Reklama inzeruje spojení na MS v hokeji, nikoliv na vozy.

JaJeČ
Host
JaJeČ

Vzhledem k tomu, že ty vlaky jsou skoro všechny vyprodané, tak evidentně ne.

A.R.
Host
A.R.

Jednu dobu jsem kritizoval, že jsou ČD jediné, které vypravují posilové vlaky kvůli zápasům. Jak to uvnitř vypadalo, je asi každému jasné, jak by řekl major Terazky, „Taký bordel som nevidel ani u ciganov“. Teď se do toho vmísil i Jančura. Nuže, přeju mu, aby mu neovladatelné retardované poloopice, které se vydávají za fanoušky, nezničily vozy.

Kubrt
Host
Kubrt

Neházejte všechny návštěvníky sportovních akcí do jednoho pytle s nejhorší sortou baníkovců.

petr.r
Host
petr.r

správně a není problém tu škodu vymáhat, třeba rovnou z učtu kde byla koupena jízdenka.

Gwann
Host
Gwann

Naivo. Jak ztotožníte nositele konkrétní jízdenky s vandalem? A co když jízdenku mu kupoval kamarád? Nebo si ji koupil u okénka? To budeme najímat do podobných vlaků děžurné s výcvikem speznaz, aby dokumentoyaly dění?

petr.r
Host
petr.r

áá pán si kupuje jízdenky u okýnka haha a nemá kartu, nemá místo…..

A.R.
Host
A.R.

Neházím. Oni se tam hází sami.

JaJeČ
Host
JaJeČ

Strašně se mi líbí, jak si zdejší šotoušské osazenstvo myslí, že když někdo jede na akci typu MS LH, nějaký koncert nebo fotbal, kde utratí za vstupenky dalších X tisíc, že někdo řeší nějaké dvě stovky, nebo to, jestli jedou v Bmz nebo Bdmtee… Pánové (a dámy), takto to u těchto „davových“ akcí opravdu nefunguje. Obvykle je na palubě bujará nálada (podpořená něčím dobrým), skandování, zpívání atd a při cestě zpět dle typu akce. Část lidí se baví dál, část je ráda za přítmí a jakýkoliv klid od dalších cestujících. Projel jsem více takových akcí (naposledy např. Kiss Expres do… Číst vice »

Viťa
Host
Viťa

„Zpáteční jízdenky vycházejí na 1200 korun, ČD na spoje nasadí vozy řady B“

To je nějaká variace na ty retrojízdy do Tater?

železničář v důchodu
Host
železničář v důchodu

Spíše variace na separátní vlaky pro Baníkovce, Sparťany a podobné příznivce sportu, s nimiž mají asi nejen české železnice bohaté zkušenosti z minulosti.

Kirschner
Host
Kirschner

Já měl za to, že pan Jančura vozí lidi tak nějak z čisté radosti a vlastně ani nepotřebuje pokrýt jízdným náklady a teď si řekne za stejnou trasu o dvě kilča víc. Nespletli jste prosím? Není v ceně jízdenky pozdní večeře, pohodlné pyžámko a brzká snídaně + nezbytná kávička? 😄

petr.r
Host
petr.r

cestující dostanou ještě k základním věcem jak rajec, noviny, káva a čaj nebo džůs dostanou překvapení. V B čd jsou kupé po čtyrech a dávají zdarma bohemia sekt?

Kirschner
Host
Kirschner

On se ten nápoj s tak maximálně 50% podílu ovocné složky, ale za to hromadou přidaného cukru již nenazývá džus, ale džůs?

petr.r
Host
petr.r

u čd ano.

petr.r
Host
petr.r

ty dvě kilča na osobu dá jako sponzorský dar sportu. a zase lidi co pojedou čd dají 6kilč čdákům. Jestli něco nevíš, tak se zeptej, sportovals někdy v životě?

Kirschner
Host
Kirschner

Teď sportuji v tom, jak udělat v diskuzním příspěvku co nejvíce chyb. Snažím se co to jen jde, ale na Péťu nemám. Holt zřejmě slušnej oddíl. 😁

Jiří Kocurek
Host
Jiří Kocurek

No tak si to kup u ČD za 1200 Kč namísto za 1000 Kč u vydřiducha. A ještě budeš mít navíc stahovací okna a záchod, který ve stanici nelze použít.
PS: eshop ČD mi nabízí na pátek jízdenku Praha – Bratislava za 473 Kč. Takže pro ČD to platí taky.

Bivoj
Host
Bivoj

Kirschner, teď jste to totálně podělal. Porušil jste 11. přikázání- nevzneseš křivého svědectví proti Žlutému. Jako pokání opište krasopisně Přepravní řád RegioJetu a nechte to doma 100x podepsat.

Martin K.
Host
Martin K.

Prosím všechny místní diskutéry o pochopení u velkého množství mínusů u účastníka posledních diskusí „petr.r“. Závadu zřejmě způsobila vadná elektrónka ze závodu Katoda Olomóc. Na nápravě se pracuje. Po opravě bude tento příspěvek vedením redakce smazán. Přeji pěkný večer

Roman Svačina
Host
Roman Svačina

Bylo by fajn, kdyby Regiojet podobné vlaky vypravila i pro fans Baníku Ostrava, Sparty apod. Protože při výjezdech Banikovcu to většinou schytá EC Praha …

Kubrt
Host
Kubrt

Nevím, jestli vždycky, ale přinejmenším často mají baníkovci své extra vozy nebo rovnou zvláštní vlak ČD.

železničář v důchodu
Host
železničář v důchodu

To přece dávno a běžně jezdí – a samozřejmě pokud možno soupravami z těch nejhorších „šunek“, které lze najít, protože jak ty soupravy vypadají po návratu do výchozí stanice, zdokumentovala i média už mnohokrát …

petr.r
Host
petr.r

to se ty čd řešilo jako klamavá reklama, raijlet? B!. Ještě, že RJ tu reputaci na české železnici dokáže zachránit a má reklamu zadarmo, kdežto čd za nu muselo dát majlant.

Petr
Host
Petr

Co vy u toho RJ děláte,že jste z něj tak unešený? 😀 Stevarda?

Petr
Host
Petr

Má krásnou růžovou košilku,hošík jeden.Jako všichni jeho zaměstnanci.

Kirschner
Host
Kirschner

Ne to nemyslíte vážně! Opravdu je to on? Pan Božský osobně a já mu tykám :-))

Brkoslav
Host
Brkoslav

VÍDEŇ – BLAVA N/M – PHA

Ludvík
Host
Ludvík

Zajímavá by byla informace jak se soupravy dostanou do Bratislavy. Pojedou prázdné?

petr.r
Host
petr.r

RJ nechce aby lidi jeli za speciální jízdné i tam,. takže lidi ušetří oproti čd asi tych 600kč. Ale jak pojedou tam se určitě dozvíme, ale když už jsme u té bratislavy, tak 1-5 května je autosalon.

noerf
Host
noerf

Do Bratislavy pojede ten den zdvojena souprava ve standardním čase, aby nezabiral přes den místo na koridoru.

petr.r
Host
petr.r

6 vagonů+ lokotka

Kirschner
Host
Kirschner

To jako v Bratislavě nebudou objíždět? Ale proč ne. Cestující se krásně prospí minimálně do dalšího večera. 🤭

železničář v důchodu
Host
železničář v důchodu

Ludvík: V textu je přece (aspoň teď) jasně napsáno, že „na spoje nasadí vozy z večerního vlaku RJ1047 a na ranní spoj bude vlak navezen soupravově“ – ale pravdu může mít i „noerf“, protože platit za SEPARÁTNÍ soupravovou jízdu na tak dlouhé trase, není-li opravdu nezbytná z nějakých oběhových či turnusových důvodů, je asi zbytečné.

PartneřiCSCARGO